środa, 24 lipca 2024

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

Dobry mecz JKH GKS Jastrzębie z Oświęcimiem

11.03.2012 00:00 | 4 komentarze | dam

Bardzo dobrzy mecz zagrali hokeiści JKH GKS Jastrzębie wygrywając z Unią Oświęcim 5:1. Poprzedni mecz z Oświecimiem rozegrany na Jastorze zakończył się porażką jastrzębian 0:3.

Początek meczu nie zapowiadał się obiecująco dla gospodarzy. Już w 4. minucie Mikołaj Łopuski pokonał Kamila Kosowskiego. Po bramce jastrzębianie szukali okazji do rewanżu. Dopiero w 13. minucie udało wypracować się akcję, która zakończyła się bramką. Po podaniu Krala i Ivicica, Petr Lipina  włożył krążek do bramki przeciwnika.

Na drugą tercję jastrzębianie wyjechali w walecznym nastroju. Widać było, że nie odpuszczą tego meczu. Już 3 minuty po rozpoczęciu tercji Kamil Górny strzelił gola ma 2:1. Nie trzeba było długo czekać na kolejną bramkę. Za minutę kolejną bramkę dołożył Maciej Urbanowicz. Jastrzębianie w widocznie walecznym nastawieniu parli na bramkę przeciwnika. W 26. minucie kolejnego gola dla Jastrzębia zdobył Maciej Urbanowicz. Przyjezdni próbowali nawiązać równą walkę ale w bramce świetnie spisywał się Kamil Kosowski, kilka razy ratując przed utratą bramki.

W ostatniej odsłonie wystarczyło utrzymać ten stan bramkowy. Jednak zawodnicy JKH GKS Jastrzębie ciągle atakowali. Czasami gra była ostra a sędziowie co chwilę odsyłali zawodników na ławkę kar. Niespodziewanie Richard Kral, sprowokowany przez Grzegorza Piekarskiego, uderzył go w twarz. Sędziowie odesłali Krala do szatni a w wyniku nałożonych kar Jastrzębie grało w podwójnym osłabieniu. Mimo to obrońcy i bramkarz nie pozwolili zdobyć punktu przyjezdnym. W 42. minucie ostatniego gola zdobył Marcin Słodczyk idealnie celując do bramki rywala.

Po zakończeniu meczu doszło do incydentu z udziałem Lukasa Rihy. Sprowokowany przez kibica z Jastrzębia chciał wejść na trybuny. Zatrzymał go ochroniarz.

JKH GKS Jastrzębie - Aksam Unia Oświęcim 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
0:1 - Mikołaj Łopuski (Radek Prochazka, Wojciech Stachura) 4'
1:1 - Petr Lipina (Richard Kral, Martin Ivicic) 13'
2:1 - Kamil Górny (Mateusz Danieluk) 23' 5/4
3:1 - Maciej Urbanowicz (Mateusz Bryk) 24'
4:1 - Maciej Urbanowicz 26'
5:1 - Marcin Słodczyk (Maciej Urbanowicz, Richard Bordowski) 42'

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski (Elżbieciak) - Górny, Ivicic, Danieluk, Kral, Lipina - Rompkowski, Bryk, Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski - Labryga, Pastryk, Kulas, Kąkol, Drzewiecki oraz Salamon, Kogut, Strużyk, Marzec.

Aksam Unia Oświęcim: Zborowski (Witek) - Urbańczyk, Zatko, Riha, Tabaczek, Krajci - Noworyta, Piekarski, Łopuski, Prochazka, Stachura - Gabryś, T. Połącarz, Jaros, S. Kowalówka, Jakubik oraz Wojtarowicz, Piotrowicz, Valusiak, Modrzejewski.