środa, 24 lipca 2024

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

Cenna wygrana JKH. Będzie walczyć z najlepszymi!

14.02.2012 00:00 | 6 komentarzy | dam

Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli zawodnicy JKH GKS Jastrzębie wygrywając z Zagłębiem Sosnowiec 2:1. Dzięki takiemu wynikowi jastrzębianie zagrają o medale z trzema najlepszymi drużynami w Polsce.

Gospodarze wyszli na boisko w walecznych nastrojach. Początek spotkania rozgrywał się w większości na połowie przeciwnika. Z czasem gra stawała się bardziej wyrównana. Hokeiści obu drużyn mimo kilku groźnych ataków, nie mogli strzelić żadnych bramek.

Druga tercja zapowiadała równą walkę. Dopiero w 31. minucie wynik otworzył Richard Bordowski, któremu pomógł brak jednego przeciwnika z Sosnowca. Pierwsza bramka nieco uspokoiła gospodarzy, jednak kilka minut później rywale odpowiedzieli golem. Gra coraz bardziej zaostrzała się - faule i kontrowersyjne decyzje sędziego rozbudziły kibiców.

Ostatnia tercja rozpoczęła się od gola Bordowskiego. W 44. minucie mocnym strzałem wrzucił krążek do bramki Szydłowskiego. Goście nie zdołali wykorzystać sytuacji, mimo podwójnego osłabienia Jastrzębia. Z każdą minutą emocje były coraz większe. Kibiców do czerwoności doprowadzały nietrafione decyzje sędziów. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem JKH GKS Jastrzębie.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
1:0 - Richard Bordowski (Maciej Urbanowicz) 31' 5/4
1:1 - Jarosław Dołęga (Jirzi Zdenek) 36'
2:1 - Richard Bordowski 44'

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski (Elżbieciak) - Labryga, Bryk, Danieluk, Lipina, Kral - Rompkowski, Dąbkowski, Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski - Pastryk, Ivicic, Kulas, Kąkol, Drzewiecki - Górny, Szczurek, Kogut, Strużyk, Marzec.

Zagłębie Sosnowiec: Szydłowski (Dzwonek) - Kuc, Duszak, Bernat, Twardy, Kostecki - Działo, Cychowski, Szewczyk, Zdenek, Dołęga - Kostromin, Banaszczak, Golec, Voznik, Zachariasz - Kurz, Kosakowski, Ślusarczyk, Białek, Kisiel.