środa, 24 lipca 2024

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

Jastrzębski przegrał z Bydgoszczą w tie-breaku

30.01.2012 00:00 | 9 komentarzy | dam

Spotkanie 12. kolejki PlusLigi między Jastrzębskim Węglem a Delectą Bydgoszcz zakończyło się porażką gospodarzy. Dopiero w tie-breaku lepsi okazali się goście.

Początek meczu jastrzębianie rozpoczęli słabo. Kłopoty z zagrywką i przy serwisie nie wróżyły dobrego meczu. Mimo to miejscowi punktowo gonili rywali. Pod koniec seta (23:24) Russell Holmes zaserwował w siatkę i tym samym pierwszy set wygrała Delecta Bydgoszcz.

Druga partia rozpoczęła się podobnie. Jastrzębianie w końcówce również mieli szanse na wygranie seta jednak ponownie nie udało się.

Dwa przegrane sety zmobilizowały zawodników Jastrzębskiego Węgla i w trzeciej odsłonie widać było, że to gospodarze przejęli inicjatywę na boisku. Wyrobili sobie kilka oczek przewagi i pewnie wygrali trzeci set.

W czwartym secie emocji nie brakowało. Żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Przy stanie 6:10 wydawało się, że bydgoszczanie przejmą kontrolę nad meczem. Jednak dalsze błędy gości wykorzystywali jastrzębianie, co pomogło im wygrać seta 23:18.

Tie-break był równie zacięty jak poprzedni set. Obie drużyny radziły sobie na boisku bardzo dobrze. Punkty zdobywali raz zawodnicy Delecty Bydgoszcza, a raz Jastrzębski Węgiel. Ostatecznie szansę wykorzystał Dawid Konarski, który mocną zagrywką zakończył spotkanie.

Jastrzębski Węgiel - Delecta Bydgoszcz 2:3 (23:25; 22:25; 25:19; 25:20; 17:19)

Jastrzębski Węgiel: Vinhedo, Łasko, Kubiak, Holmes, Bontje, Bozko, Rusek (libero) oraz Nemer, Sufa, Thornton, Gawryszewski.

Delecta Bydgoszcz: Masny, Antiga, Jurkiewicz, Konarski, Wrona, Siltala, Dębiec (libero) oraz Lipiński, Wika.