środa, 24 lipca 2024

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

Jastrzębski Węgiel pewnie wygrał z Częstochową

30.12.2011 00:00 | 12 komentarzy | dam

W piątek wieczorem w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu odbyło się spotkanie pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Tytanem AZS Częstochowa. Gospodarze wygrali wszystkie trzy sety.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania, władze Jastrzębskiego Węgla podziękowały sędziemu Grzegorzowi Jacynie, który w tym meczu po raz ostatni sędziował w Polskiej Lidze Siatkówki.

Początek pierwszego seta nie zapowiadał dobrego meczu dla gospodarzy. Od początku, więcej punktów zdobywali goście (5:9). Po bloku Michała Łasko jastrzębianie zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do remisu 10:10. Rob Bontje atakiem z zaskoczenia wywalczył chwilową przewagę jastrzębian. Punkt po punkcie przewagę uzyskiwali raz zawodnicy z Częstochowy, raz gospodarze. Po drugiej przerwie technicznej jastrzębianie zaczęli powiększać przewagę (19:15). Tę część spotkania mocnym serwisem zakończył Michał Kubiak.

Drugi set dobrze rozpoczęli siatkarze Jastrzębskiego Węgla od początku punktując przeciwnika (7:0). Przeciwnicy zdobyli jeden punkt ale gospodarze nie pozwolili odrobić im straty. Ataki i bloki gości były nieskuteczne. Przy stanie 16:7 trener Tytanu AZS Częstochowa, Marek Kardos, poprosił o przerwę techniczną. Przez błąd gospodarzy częstochowianie zdobyli dwa punkty. W końcówce seta goście zaczęli powoli zdobywać punkty, jednak przez błąd w serwisie gości Jastrzębski Węgiel pewnie wygrał drugiego seta 25:15.

Trzeci set zapowiadał równą walkę. Punkty zdobywali na przemian gospodarze i goście. Przy stanie 4:4 jastrzębianie powoli zaczęli wysuwać się na prowadzenie. Skuteczne ataki po stronie gospodarzy pozwoliły uzyskać kilkupunktową przewagę. Pod koniec seta częstochowianie doprowadzili do wyniku 24:22 jednak ostatecznie wygrał Jastrzębski Węgiel z wynikiem 25:22. Zawodnikiem meczu został Michał Łasko.

Jastrzębski Węgiel: Michał Łasko, Raphael Margarido, Ashlei Nemer, Mateusz Malinowski, Paweł Rusek, Łukasz Polański, Zbigniew Bartman, Bartosz Gawryszewski, Brian Thorton, Michał Kubiak, Bartosz Sufa, Russel Holmes, Rob Bontje, Luciano Bozko

Tytan AZS Częstochowa: Krzysztof Gierczyński, Michał Kamiński, Michał Kaczyński, Dawid Murek, Fabian Drzyzga, Bartosz Janeczek, Łukasz Wiśniewski, Adrian Hunek, Wojciech Sobala, Miłosz Hebda, Jakub Oczko, Lewiński Kamil, Jakub Bik, Adrian Stańczak