środa, 3 lipca 2024

imieniny: Anatola, Jacka, Ottona

RSS

Myjnia bezobsługowa - czy to dobry sposób na biznes?

27.04.2021 09:00 | 0 komentarzy | MK

Mycie samochodu to jeden z podstawowych obowiązków każdego kierowcy. To nie tylko kwestia estetyki. Osadzający się na lakierze brud może przyspieszać zniszczenie karoserii, na skutek czego na samochodzie pojawią się plamy i przebarwienia. Nie wszyscy kierowcy mogą jednak umyć auto na własnej posesji, dlatego wielu wybiera dostępne powszechnie myjnie. Zatem, czy myjnia bezobsługowa to dobry sposób na biznes?

Myjnia bezobsługowa - czy to dobry sposób na biznes?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
  1. Inwestycja w myjnię bezobsługową
  2. Myjnia bezobsługowa - biznes dla osób przedsiębiorczych

Popyt na usługi mycia samochodu jest bardzo duży. Kierowcy coraz częściej decydują się na kompleksowe mycie samochodu w profesjonalnej myjni lub korzystają z dostępnych myjni bezobsługowych, w których szybko i za niewielkie pieniądze można przywrócić czystość samochodu.

Inwestycja w myjnię bezobsługową

Ilość myjni bezobsługowych stale się zwiększa, dlatego można sądzić, że inwestycja w tego rodzaju biznes jest opłacalna. Wszystko zależy jednak od miejsca, w jakim ma stanąć myjnia, oraz poziomu inwestycji. Ten może być pokaźny, ponieważ maszyny potrzebne do myjni to koszt przekraczający nawet 250 tys. zł. Ilość środków, jakie są niezbędne do rozkręcenia tego biznesu, zależy w dużej mierze od położenia terenu i infrastruktury, jaka się na nim znajduje. Konieczne jest doprowadzenie do działki mediów, a więc wody, prądu i gazu, a także zorganizowanie systemu odprowadzania ścieków. Na działce muszą też zostać wykonane prace budowlane - fundamenty pod wiatę oraz system dróg dojazdowych do myjni. Nie można zapomnieć o dodatkowych urządzeniach, jak odkurzacz czy kompresor. Usługi myjni powinny być kompleksowe i zapewniać klientom możliwość dokładnego posprzątania samochodu, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Myjnia bezobsługowa - biznes dla osób przedsiębiorczych

Całkowity koszt wybudowania nowej myjni bezobsługowej może sięgać kilkuset tysięcy złotych. Jednak nie trzeba posiadać tak dużej kwoty w gotówce, aby rozwinąć swój biznes w tej branży. Wystarczy zaplanować, jak powinna wyglądać myjnia bezobsługowa, czyli ile stanowisk ma obejmować i w jakiej lokalizacji, a następnie wykonać wstępny kosztorys i rozejrzeć się za odpowiednią ofertą finansowania. Maszyny potrzebne do myjni można leasingować, a ich spłatę rozłożyć na wygodne raty stałe lub rosnące. Dla osób korzystających z dofinansowania do otworzenia własnej działalności lub poszerzenia jej zakresu, dostępne są również pożyczki celowe. Wkład własny będzie nieodzowny, jednak operatywni przedsiębiorcy będą potrzebowali zaledwie kilkunastu tysięcy, aby rozpocząć prowadzenie własnej myjni.

Materiał zewnętrzny