środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Patrol

26-latek "pod wpływem" za kółkiem w Żorach

06.04.2021 11:58 | 0 komentarzy | AgaKa

Policjanci udaremnili dalszą jazdę pijanemu 26-latkowi, który złamał dwa sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna wsiadł za kierownicę fiata pomimo, że miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pojazd, którym poruszał się kierowca nie posiadał też ważnych badań technicznych.

26-latek "pod wpływem" za kółkiem w Żorach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielę wielkanocną, przed godziną 9.00 na ulicy Pałki policjanci zatrzymali do kontroli fiata, którym poruszał się 26-latek z Żor. Już w pierwszej chwili wyczuli od niego silną woń alkoholu. Kiedy poddali mężczyznę badaniu na alkomacie okazało się, że ma prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dalsze sprawdzenia w policyjnych systemach potwierdziło też, że 26-latek nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę. Jastrzębski sąd bowiem, aż dwukrotnie zakazywał mu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, przy czym oba zakazy pozostają nadal aktywne.

Za prowadzenie pojazdu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności, wysoka grzywna i nawet dożywotni zakaz wsiadania za kółko. Za złamanie sądowego zakazu nawet do 5 lat więzienia.