Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Patrol

Piraci drogowi zatrzymani przez wodzisławską policję

05.11.2020 08:04 | 3 komentarze | juk

Jedną z najczęstszych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych jest nadmierna prędkość wśród kierujących. Wodzisławscy policjanci od początku listopada zatrzymali prawo jazdy już pięciu kierującym, którzy przekraczali prędkość w obszarze zabudowanym.

Piraci drogowi zatrzymani przez wodzisławską policję
Wodzisławscy policjanci od początku listopada zatrzymali prawo jazdy już pięciu kierującym, którzy przekraczali prędkość w obszarze zabudowanym. (fot. KPP w Wodzisławiu Śl.)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci ruchu drogowego z wodzisławskiej komendy podczas codziennej służby dbają o bezpieczeństwo na ulicach naszego powiatu, ścigając m.in. piratów drogowych. Od początku listopada mundurowi zatrzymali uprawnienia już pięciu kierującym, którzy przekraczali dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

- 3 października policjanci w związku z przekroczeniem prędkości zatrzymali trzy prawa jazdy. Rekordzista, kierując pojazdem volkswagen passat w Syryni na ul. Bukowskiej, przekroczył dozwoloną prędkość o 58,7 km/h - przekazuje Patryk Błasik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Dodaje, że pozostałym kierującym zatrzymano prawa jazdy kolejno: przy ul. Ładnej w Rydułtowach i przy ul. Raciborskiej w Rogowie. Pierwszy z nich przekroczył prędkość o 53,8 km/h, a drugi o 53,2 km/h.

Jak tłumaczy Patryk Błasik kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd, to 3-miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. - Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy - zauważa rzecznik prasowy. Apeluje również do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę. - Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem uszanujmy bezpieczeństwo swoje i innych. Życie mamy tylko jedno - mówi Patryk Błasik.