Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Wypadek na Raciborskiej w Rybniku. Ranna mieszkanka Rudnika [AKTUALIZACJA]

25.03.2020 09:16 | 3 komentarze | acz
Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 10:08

TEKST AKTUALIZOWANY

Wczoraj kilka minut po godzinie 20.00 na ulicy Raciborskiej w Rybniku doszło do wypadku. Sprawca zbiegł z miejsca wypadku.

Wypadek na Raciborskiej w Rybniku. Ranna mieszkanka Rudnika [AKTUALIZACJA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informuje rybnicka policja, 38-letni kierujący volkswagenem touranem jadąc w kierunku ulicy Budowlanych, wykonał manewr wyprzedzania. Zjechał na lewy pas i zderzył się czołowo z jadącą z naprzeciwka kobietą, która prowadziła mazdę. Ranna 33-latka z Rudnika została przewieziona do szpitala. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, ale został schwytany przez policjantów. Odmówił badania na alkomacie. Została mu pobrana krew do badań. Nieoficjalnie mówi się, że sprawca to były rybnicki żużlowiec.

(acz)


Aktualizacja:
Do wypadku doszło wczoraj, około godziny 20.00, na ulicy Raciborskiej. Jak wstępnie ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, kierujący volkswagenem, 38-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego, jechał w kierunku Rybnika. Podczas wyprzedzania zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z mazdą, którą kierowała 33-letnia mieszkanka powiatu raciborskiego. Mężczyzna uciekł pieszo z miejsca wypadku. Został zatrzymany przez stróżów prawa na ulicy Brzozowej. 38-latek odmówił badania na alkomacie, w związku z czym pobrano mu krew. Wyniki badań dadzą odpowiedź na to czy w chwili zdarzenia był trzeźwy. Poszkodowana kobieta w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Na czas trwania policyjnych czynności, droga w miejscu zdarzenia była nieprzejezdna.