Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Zatrzymano mężczyznę, który mógł podpalić familoki w Czerwionce

19.02.2020 09:16 | 0 komentarzy | acz

TEKST AKTUALIZOWANY

Policja potwierdza, że zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o podpalenie dwóch budynków w Czerwionce. Całkowicie spłonęły dachy dwóch budynków.

Zatrzymano mężczyznę, który mógł podpalić familoki w Czerwionce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

18 lutego wieczorem w Czerwionce doszło do dwóch pożarów familoków. Najpierw oko godziny 18.20 w ogniu stanął budynek przy ulicy Hallera, a o godzinie 19.34 przy ulicy Wolności. W obu przypadkach płomienie momentalnie objęły całą konstrukcję dachu. Lokatorzy musieli opuścić budynek w tym czym stali.  Na szczęście żadna z nich nie doznała poważnych obrażeń. Zniszczenia kamienic były na tyle poważne, że mieszkańcy musieli spędzić noc poza swoim miejscem zamieszkania.

Oprócz rybnickich stróżów prawa, do działań włączyli się policjanci z katowickiego oddziału prewencji. Mundurowi zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz mienie mieszkańców. Komendant Miejski Policji w Rybniku – mł. insp. Rafał Głuch, skierował dodatkowe siły policyjne, które patrolowały rejon osiedla całą noc. Do zdarzeń zaangażowano blisko 60 policjantów.

- Stróże prawa z Czerwionki-Leszczyn zatrzymali osobę, która może mieć związek z pożarami potwierdza Bogusława Kobeszko z rybnickiej policji. Służby nie udzielają bliższych informacji na temat zatrzymanej osoby.

Dzisiaj na miejscu zdarzenia będą trwały czynności śledczych, w tym oględziny z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa.

Policjanci zwracają się do wszystkich osób, które mogą mieć istotne w tej sprawie informacje o kontakt osobisty bądź telefoniczny z policjantami z Czerwionki-Leszczyn - tel: (32) 439 17 10.