Poniedziałek, 1 lipca 2024

imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

Anna Mroszczak walczyła w Nanjing

25.08.2014 19:17 | 1 komentarz | pm

Szpadzistka Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Anna Mroszczak zajęła 5. miejsce podczas indywidualnego turnieju Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w szpadzie kobiet.

W turnieju wystartowało tylko 12 najlepszych zawodniczek z listy światowej. Rybniczanka w fazie walk eliminacyjnych wygrała 3 z 5 walk i do fazy pucharowej została rozstawiona z numerem 5. – Z pierwszego pojedynku o ćwierćfinał Ania była zwolniona, natomiast w walce o półfinał spotkała się z Włoszką Eleonorą De Marchi, z którą niestety przegrała 10:15 – opowiada Artur Fajkis, trener rybnickich szermierzy. Włoszka ostatecznie zajęła drugie miejsce, złoto zdobyła Koreanka Sinhee Lee, a z brązem wraca Szwedka Asa Linde. – Gratulujemy Ani dobrego startu. Nasza zawodniczka w Chinach pozostanie do 31 sierpnia. Po powrocie będzie się przygotowywać do sezonu w klubie. Swój pierwszy start, w kategorii do 20 lat, Ania będzie miała podczas Pucharu Świata w Budapeszcie 21 września – dodaje Fajkis.