Sobota, 19 czerwca 2021

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Biernacki vs. Kieca. Bitwa na procenty

18.10.2018 09:27 | 30 komentarzy | mak

Prezydencka kampania wyborcza w Wodzisławiu na finiszu nabrała rumieńców. Mocnym punktem była debata kandydatów na prezydenta w Wodzisławskim Centrum Kultury. Tam kandydat Kacper Biernacki zarzucił kandydatowi Mieczysławowi Kiecy, że zrealizował tylko 28 proc. swojego poprzedniego programu. Mieczysław Kieca odpowiada. Wyliczył, że zrealizował aż 84 proc.

Biernacki vs. Kieca. Bitwa na procenty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zaczęło się od debaty kandydatów na prezydenta w Wodzisławskim Centrum Kultury. Kandydat Biernacki zarzucił kandydatowi Kiecy, że ten nie spełnia wielu obietnic wyborczych. - Pański program z 2014 roku został zrealizowany dokładnie w 28 proc. - mówił Biernacki do Kiecy. Pytał też o aktualny program wyborczy. - Jaką mamy gwarancję, że 32 punkty, które obiecał pan w swoim programie, zostaną zrealizowane? - pytał i jednocześnie nie dowierzał.

Kandydat Kieca podstanowił odnieść się do 28 proc. przedstawianych przez Biernackiego. Zrobił to za pośrednictwem Facebooka. - Są tacy moi kontrkandydaci, którzy wyliczają mi realizację mojego ostatniego programu wyborczego na 28 proc. ;) Do końca nie wiadomo, jakie kryteria przyjęli, jakie zrealizowane zadania wzięli pod uwagę... Ale liczą ;) No to liczę i ja! Mój ostatni program to 5 priorytetów, w których mieściły się 4 obszary zadaniowe. Na jeden priorytet przyjmuję 20 proc., na jeden obszar 5 proc. ;) By nie być gołosłownym w swoich wyliczeniach - podaję konkretne przykłady wykonanej i wykonywanej pracy. Przykłady! Bo zadań zrealizowanych w ciągu ostatnich lat mamy tak naprawdę setki :) To przecież widać w naszej miejskiej przestrzeni - napisał Mieczysław Kieca i pokazał wyliczenie, z którego wynika, że zrealizował 84 proc. programu.

Ludzie:

Kacper Biernacki

Kacper Biernacki

Kandydat na urząd prezydenta miasta Wodzisław Śląski w wyborach samorządowych w 2018 r.

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.