Wtorek, 3 grudnia 2024
imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
RSS
Ogromne lasy, bagna, gigantyczne owady i dużo tlenu w atmosferze – tak po krótce można opisać krajobraz naszego regionu w karbonie – okresie geologicznym w dziejach Ziemi, w którym właśnie powstały pokłady czarnego złota. Wtedy na naszej...
Listopadowa sesja Rady Miasta Jastrzebie-Zdrój przyniosła temat komunikacji publicznej, który podczas dyskusji zdominowany został przez kwestie stanu nieruchomości i odpowiedzialności za ten stan. Padły zapowiedzi zawiadomienia prokuratury oraz...
Mikołaj, bliźniaki Oskar i Amelka, Kacperek, Antosia i Jaś. Poznaj maleństwa, które w ostatnim czasie przyszły na świat w wodzisławskim szpitalu.
Wyrok wydany przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim został utrzymany w mocy. Apelacja nie zmieniła sytuacji pana Krzysztofa, który stracił owce i musi zapłacić zasądzoną mu grzywnę.
11 par z Rydułtów odebrało 2 grudnia z rąk burmistrza, Marcina Połomskiego medale za długoletnie pożycie małżeńskie.
Ks. Józef Kukuczka był przed laty związany z parafią w Syryni. Pogrzeb kapłana odbędzie się w Kaczycach, 5 grudnia.
1 grudnia w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala 14. edycji Konkursu Gawędziarskiego „Fedrowani w godce”.
Szykowane inwestycje w centrum miasta, łączenie SP5, zmiany kadrowe i podatki to główne tematy, które poruszyliśmy w rozmowie z Mieczysławem Kiecą, prezydentem Wodzisławia Śląskiego.
Podczas listopadowej sesji rady miejskiej zapadły decyzje podatkowe na 2025 rok. Podwyżek podatku nie było w mieście od 5 lat. To spowodowało, że przyjęte stawki mogą wzbudzić duże zaskoczenie mieszkańców.
Zgodnie z zapowiedzią, w piątek (25.10.) Prokuratura Krajowa przekazała więcej informacji ws. zatrzymania wicemarszałka Bartłomieja S. Do sądu skierowano wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego. Tego samego dnia Bartłomiej S. złożył rezygnację ze stanowiska wicemarszałka.
- W ciągu tego roku bardzo dużo się wydarzyło i bardzo dużo się udało osiągnąć. Wbrew temu, co mówi opozycja, która próbuje zdyskredytować obecny rząd, zarzucając, że postulaty głoszone w czasie kampanii wyborczej nie zostały wdrożone - mówi poseł Marek Krząkała (Koalicja Obywatelska), który w tym tygodniu zaprosił dziennikarzy...
Po kapitalnej pierwszej połowie i dramatycznej końcówce Górnik Radlin pokonał GKS Dąb Gaszowice 3:2, meldując się w finale Poltent Pucharu Polski.
Środek zapobiegawczy nie może zastępować kary - podkreśla Sąd Okręgowy w Rybniku, który odrzucił zażalenie wniesione przez Prokuraturę Krajową na decyzję o zwolnieniu Adama G. z aresztu tymczasowego.
Akt oskarżenia w sprawie publicznego pochwalania wojny napastniczej przeciwko Ukrainie został skierowany do Sądu Okręgowego w Rybniku. Dwie osoby przyznały się do zarzucanych im czynów.
Zaniepokojony ojciec zawiadomił policję, że jego 9-letni synowie nie wrócili po szkole do domu. Do działań wysłano dzielnicowych, którzy szybko zlokalizowali dzieci.
W wodzisławskiej dzielnicy Kokoszyce odbyło się spotkanie mieszkańców, które było związane z pomysłem wykonania chodnika na ulicy Pałacowej. Pomysł ten zyskał zarówno zwolenników, jak i przeciwników.
Czas płynie jak szalony. Zostało ostatni tydzień, aby z sukcesem ukończyć największe rowerowe wyzwanie w regionie - IV edycję projektu RowerON. 1300 tegorocznych uczestników od 8 czerwca realizuje główną ideę tegorocznej imprezy – przejechanie 16 tras wyznaczonych w 11 powiatach przez organizatorów celem zdobycia medalu, tytułu Mistrza...
Centralne Biuro Antykorupcyjne nie podaje szczegółów zatrzymania, te mają być znane w piątek. W tej chwili wykonywane są czynności z zatrzymanym.
W Katowicach zakończyło się kolejne szkolenie zawodowe podstawowe, w którym brali udział policjanci z garnizonów: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, łódzkiego i podkarpackiego.
Problem zalewania ulic Radoszowskiej i Maczka od lat spędza sen z powiek mieszkańcom. Rzeka Nacyna, która wylała wielokrotnie w ostatnich latach, tworzy ogromne rozlewiska, pozbawiając ludzi nie tylko prądu, ale i możliwości wydostania się z własnych posesji. Woda wdziera się do piwnic, zalewa całe partery domów, niszcząc cenny dobytek....
W Rydułtowskim Centrum Kultury „Feniks” odbyło się spotkanie zwieńczające projekt „Cień Dziedzictwa”, podczas którego uczestnicy wspominali tragiczne wydarzenia z ostatnich dni wojny.
Cezary, Tymek, Szymon, Róża, Nadia, Leonard, Lenka, Zosia, Nikoś, Borys. Poznaj maleństwa, które w ostatnim czasie przyszły na świat w wodzisławskim szpitalu.
Małego chłopca idącego bez opieki zauważyli mieszkańcy Radlina. Na miejsce wezwano policję. Okazało się, że dziecko samo opuściło teren przedszkola. Jak do tego doszło?
W sobotę 26 października 2024 roku o godz. 12:00 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla zostanie odprawiona Msza św. w intencji arcybiskupa Damiana Zimonia. Kolekta zebrana na Mszy będzie przekazana powodzianom.
Jak co roku, w drugiej połowie października Stowarzyszenie Hodowców i Miłośników Koni Mustang organizuje Hubertusa, czyli święto myśliwych i jeźdźców.
Założeniami unijnej dyrektywy EPBD właściciel budynków wydają sobie dziś nie zawracać głowy. Tyle że zapisy dyrektywy, która weszła w życie pod koniec maja 2024 r., w ciągu dwóch lat muszą zostać przyjęte również w Polsce. To zaś może oznaczać koszt dla wielu właścicieli budynków rzędu nawet 100 tys. euro.
Najnowsze komentarze