Radni chcą sprzedaży biletów autobusowych przez internet i SMS
- Brak takiej opcji jest zastanawiający - napisano w raporcie o stanie komunikacji w powiecie raciborskim. Planuje się też rozkłady jazdy na komórki oraz wspólny bilet na podróże autobusami PK i PKS. Jeździe transportem zbiorowym mają towarzyszyć reklamy głosowe.
Oto niektóre z pomysłów na przyszłość zawarte w Planie Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Powiatu Raciborskiego
1.
W celu usprawnienia obsługi pasażerów należy dążyć do wypracowania wspólnego, elektronicznego, bezdotykowego systemu biletowego i systemu poboru opłat za przejazd lub zastosować system SMS-owego zakupu biletu.
2.
W przewozach powiatowych należałoby rozważyć możliwość wprowadzenia internetowego systemu dystrybucji biletów miesięcznych. Obecnie brak takiej usługi jest zastanawiający.
3.
W dalszej perspektywie dla uatrakcyjnienia podróży komunikacją publiczną, należy wdrożyć system elektronicznego nadzoru i monitoringu pojazdów wraz z informacją o rzeczywistych odjazdach pojazdów umieszczaną na przystankach, w Internecie i telefonach komórkowych.
4.
Dobrym rozwiązaniem wpływającym na komfort podróży jest stosowanie w autobusach monitorów oraz komunikatów głosowych, które znacznie ułatwiają podróżowanie osobom głuchoniemym i niewidomym. Takie rozwiązanie pozwala zarówno na komercyjne umieszczanie reklam, ale przede wszystkim ułatwia wszystkim pasażerom orientację w terenie oraz wskazuje następny cel podróży.
Komentarze
1 komentarz
Nie rozumiem zdziwienia. Co tam internet i sms. Racibórz jest jedynym miastem, jakie znam, gdzie nie można kupić biletu w kiosku lub innym miejscu. Stąd notoryczne spóźnienia. Powtarzam to od wielu lat. Racibórz nie ma komunikacji miejskiej. Komunikacja miejska odznacza się pewnym taktem połączeń, kierowca nie zajmuje się w kółko sprzedażą biletów. Racibórz ma nieskoordynowaną usługę transportową ala buso-pks. Tyle w temacie