Poniedziałek, 23 grudnia 2024

imieniny: Sławomiry, Wiktorii, Iwona

RSS

Szkolenia wojskowe w ramach projektu "Trenuj z wojskiem 5". Kiedy na Śląsku?

10.05.2024 15:10 | 3 komentarze | sqx

Trwa nabór do 5. już edycji popularnego projektu "Trenuj z wojskiem".

Szkolenia wojskowe w ramach projektu "Trenuj z wojskiem 5". Kiedy na Śląsku?
Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością – posługiwanie się bronią/strzelanie na trenażerze, przetrwanie, zachowanie podczas alarmów, walkę wręcz, rzut granatem, itd.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 11 maja do 13 lipca – co sobotę – w wybranych jednostkach wojskowych na terenie całej Polski – odbędą się bezpłatne szkolenia wojskowe. Tę edycję wzbogacono wiedzą i umiejętnościami ze styku wojskowości, właściwego zachowania w kryzysie oraz obrony cywilnej.

„Trenuj z wojskiem 5” to cykl sobotnich, otwartych szkoleń wojskowych dla każdego chętnego. Szkolenia prowadzą żołnierze Wojska Polskiego. Już teraz można się zapisać do pancerniaków, terytorialsów, spadochroniarzy, marynarzy, logistyków, ale także do akademii wojskowej, czy do wojskowego centrum szkoleniowego.

Na 8-godzinne szkolenie można się zgłosić w każdej chwili i w dowolny sposób – wystarczy imię, nazwisko, wiek, nr telefonu. Szkolenie kierowane jest do osób w wieku od 15 do 65 lat z polskim (tylko) obywatelstwem.

Z regulaminem projektu, pełnym „Harmonogramem szkoleń” oraz listą wszystkich koordynatorów 5 edycji można zapoznać się: TUTAJ-link.

Harmonogram oraz koordynatorzy szkoleń w województwie śląskim:

22 czerwca

  • Katowice – 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej
  • kpr. Janusz SZEJA, tel. CA MON 261 111 858

13 lipca

  • Gliwice – 6. batalion powietrznodesantowy
  • kpr. Patryk WILK, tel. CA MON 261 111 717

***

„Trenuj z wojskiem” to podstawowe, krótkie (8-godzinne), bezpłatne, sobotnie szkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy. To inicjatywa prospołeczna i proobronna. Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością – posługiwanie się bronią/strzelanie na trenażerze, przetrwanie, zachowanie podczas alarmów, walkę wręcz, rzut granatem, itd.

W poprzednich czterech edycjach oraz jednej edycji specjalnej, w szkoleniach wzięło udział ponad 23 tys. Polaków. Ponad 98% uczestników wyraża zadowolenie z uczestnictwa w szkoleniu i wskazuje, że spełniło ich oczekiwania. A 99% zamierza polecić je swoim bliskim i znajomym.

źr. UM Katowice, gov.pl/obronanarodowa