Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Kierowca czeskiej ciężarówki stracił prawo jazdy po kontroli na A4

27.02.2024 07:07 | 0 komentarzy | sqx

Kierujący w stanie po spożyciu alkoholu na A4 w Gliwicach. Podczas kontroli wydmuchał ponad 0,4 promila. Sprawę przejęli policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, którzy na miejscu zatrzymali jego prawo jazdy.

Kierowca czeskiej ciężarówki stracił prawo jazdy po kontroli na A4
Mężczyzna zawnioskował o badanie krwi, które określi faktyczne stężenie alkoholu w jego organizmie i będzie podstawą dla dalszych czynności.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W miniony piątek (23.02.) w godzinach porannych inspektorzy WITD Katowice pełnili służbę na punkcie kontrolnym zlokalizowanym na parkingu tuż za byłymi bramkami poboru opłat na A4 w Gliwicach. Zatrzymali pojazd czeskiego przewoźnika, którym kierował obywatel tego kraju.

W trakcie czynności inspektor poczuł od kierowcy silną, charakterystyczną woń, jak u osoby, która wcześniej spożywała alkohol. Niezwłocznie poddał mężczyznę badaniu alkomatem. Wynik wskazywał na wartość 0,197 mg/l zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, co oznacza ponad 0,41 promila. Kolejne badanie wykazywało tendencję spadkową stężenia tej substancji, ale nadal przekraczało dozwolony prawem dla kierującego pojazdem stan po spożyciu alkoholu. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy policji z Komisariatu Autostradowego Policji z Gliwic.

Policjanci przejęli sprawę czeskiego kierowcy i zatrzymali jego uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna zawnioskował o badanie krwi, które określi faktyczne stężenie alkoholu w jego organizmie i będzie podstawą dla dalszych czynności. Pojazd czeskiego przewoźnika usunięto na strzeżony parking, na którym pozostanie do momentu przejęcia go przez innego kierowcę czeskiego przedsiębiorcy.

źr. ITD Katowice, o. sqx