Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Sprawca brutalnego zabójstwa z Radlina usłyszał trzy zarzuty

26.02.2024 12:52 | 1 komentarz | sqx

Wodzisławscy śledczy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zabójstwa, do którego doszło 20 lutego na terenie Radlina. Policjanci do tej sprawy zatrzymali pięć osób. Jeden z zatrzymanych, 50-letni mieszkaniec Radlina usłyszał trzy zarzuty, w tym zarzut zabójstwa i został tymczasowo aresztowany.

Sprawca brutalnego zabójstwa z Radlina usłyszał trzy zarzuty
50-letni podejrzany usłyszał 3 prokuratorskie zarzuty - zabójstwa, kierowania gróźb karalnych oraz sprowadzenia zdarzenia powszechnie niebezpiecznego, za co grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 10 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O zabójstwie, do którego doszło w miniony wtorek (20.02.) parę godzin po północy, pisaliśmy już tutaj: Brutalny mord w Radlinie. Wojciech S. zadał znajomemu ciosy siekierą, oblał substancją łatwopalną i podpalił

W poniedziałek (26.02.) nowe szczegóły zdarzenia przekazała wodzisławska policja. Mundurowi otrzymali zgłoszenie o awanturze w pustostanie przy Mariackiej w Radlinie około 4:30. Na miejscu zauważyli pożar budynku i przyległych szałasów. Natychmiast zawiadomili straż pożarną.

- W trakcie prowadzonych czynności gaśniczych strażacy natrafili na zwłoki mężczyzny. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wykonali czynności procesowe z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Według wstępnych ustaleń śledczych do zgonu 47-letniego mężczyzny doszło w wyniku działania przestępczego - przekazuje oficer prasowa komendy, asp. szt. Małgorzata Koniarska.

Radlińscy i wodzisławscy policjanci, dzięki intensywnie prowadzonym czynnościom, zatrzymali do sprawy pięciu mężczyzn w wieku od 30 do 66 lat. Gdy czterej mężczyźni wytrzeźwieli, zostali przesłuchani i zwolnieni.

Natomiast 50-letni podejrzany usłyszał 3 prokuratorskie zarzuty - zabójstwa, kierowania gróźb karalnych oraz sprowadzenia zdarzenia powszechnie niebezpiecznego, za co grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 10 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych i prokuratora, decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany. Wszczęte w tej sprawie prokuratorskie śledztwo pozwoli wyjaśnić szczegóły tego zdarzenia.