Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Komendant z Rybnika awansował na Komendanta Wojewódzkiego PSP w Katowicach

16.02.2024 08:41 | 0 komentarzy | ż

14 lutego 2024 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania na stanowisko Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Został nim st. bryg. Wojciech Kruczek.

Komendant z Rybnika awansował na Komendanta Wojewódzkiego PSP w Katowicach
Starszy brygadier Wojciech Kruczek oddaje honory sztandarowi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku Komendantowi Głównemu PSP nadbryg. dr. inż. Mariuszowi Feltynowskiemu, przez dowódcę uroczystości mł. bryg. Macieja Skulicha, wprowadzeniem sztandaru Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach oraz odegraniem hymnu państwowego.

W dalszej części odczytano decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o powołaniu z dniem 12 lutego 2024 roku, na stanowisko Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Wojciecha Kruczka, dotychczas pełniącego te obowiązki.

Następnie st. bryg. Wojciech Kruczek oddał honory sztandarowi, po czym złożył meldunek Komendantowi Głównemu PSP nadbryg. dr. inż. Mariuszowi Feltynowskiemu o przejęciu obowiązków Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

- Nowy komendant to człowiek stąd. Całą swoją dotychczasową służbę pełnił w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej na Śląsku. Wierzę, że jest przygotowany i doskonale sobie poradzi na tym stanowisku. Ze swojej strony deklaruję, że będę wspierał jego działania - powiedział nadbryg. Mariusz Feltynowski, Komendant Główny PSP.

- Zaufanie, które otrzymałem, motywuje mnie do jeszcze większego zaangażowania w służbie i wytężonej pracy na rzecz naszej społeczności - podkreślił Śląski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Wojciech Kruczek.

źródło: KW PSP w Katowicach, oprac. ż