Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

12.02.2024 13:31 | 0 komentarzy | sqx

Od 12 lutego 2024 na drogach niemal całej Polski, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych. Będzie można je spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.

Wzmożony ruch pojazdów wojskowych na drogach
Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pojazdy najczęściej poruszać się będą w godzinach nocnych, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Jednak niektóre przejazdy będą odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytu natężenia ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją.

- Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie. Prosimy również aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych - brzmi zapowiedź wydarzeń.

SteadfastDefender24 składa się z 16 mniejszych ćwiczeń narodowych. Wśród nich kluczową rolę odgrywa ćwiczenie Dragon24, które będzie stanowiło sprawdzian zdolności Wojska Polskiego do reakcji na potencjalny wielowymiarowy kryzys o charakterze zbrojnym.

Apelujemy nie tylko o ostrożność na drodze, ale również o niepublikowanie zdjęć przedstawiających ruchy wojsk i ich lokalizację - zwraca się Wojsko do Polaków.

Apelujemy nie tylko o ostrożność na drodze, ale również o niepublikowanie zdjęć przedstawiających ruchy wojsk i ich lokalizację - zwraca się Wojsko do Polaków.

źr. gorzyce.pl, Wojsko Polskie