środa, 28 lutego 2024

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Mieszkańcy wzięli sprawę we własne ręce. Remont zostanie wykonany

09.08.2023 09:23 | 6 komentarzy | nph

Schody, z których korzystają osoby, idący z ulicy Beskidzkiej na Wielkopolską zostaną wyremontowane. Mieszkańcy od lat zgłaszali potrzebę ich naprawy, w końcu sami zdecydowali - zostaną zmodernizowane w ramach budżetu obywatelskiego na 2024 rok.

Mieszkańcy wzięli sprawę we własne ręce. Remont zostanie wykonany
Schody łączące ul. Beskidzką z Wielkopolską wymagają gruntownego remontu. Fot. Osiedle Gwarków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mieszkańcy wzięli sprawę we własne ręce. Remont zostanie wykonany

Droga do Publicznego Przedszkola nr 6 prowadzi przez długie, zniszczone schody. Proponuje się ich odnowienie oraz wymianę podjazdów na wózki. Schody są jedną z dróg łączących ul. Wielkopolską i ul. Beskidzką. Mieszkańcy pokonują ją jako drogę do pracy, do przedszkola, do pobliskich garaży czy po prostu na spacer, idąc na OWN. Niestety, schody są niebezpieczne oraz nieestetyczne. Realizacja projektu poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych, którzy codziennie idą tymi schodami do przedszkola. Schody znajdujące się bezpośrednio przy wejściu do przedszkola rozpadają się, rodzice wielokrotnie zwracali uwagę na potrzebę ich remontu. Dziurawe podjazdy wzdłuż całej trasy uniemożliwią bezpieczne korzystanie z nich.

- Mieszkańcy,  rodzice dzieci przedszkolnych oraz dyrekcja  kilkakrotnie zgłaszali potrzebę remontu tych schodów i całego dojścia do przedszkola. Udało nam się wymienić kilka podjazdów  na wózki na tych schodach, jednak to nie jest wystarczające w stosunku do tego przejścia. Potrzeba tam gruntowego remontu. Dodatkowo projekt zakłada postawienie ławek oraz koszy na śmieci,  nowe nasadzenia, tak aby ta droga była bezpieczna i przy okazji miła dla oka - mówi Ewelina Auguścik, przewodnicząca Zarządu Osiedla Gwarków.

Przewodnicząca ma jednak obawy, czy zadanie to zostanie wykonane w terminie, podając przykład, jak dotąd niezrealizowanego, zadanie z ubiegłego roku.

-  Trzymam kciuki, żeby projekt został zrealizowany jak najszybciej, bo niestety różnie z tymi przetargami z budżetu obywatelskiego  jest. Tak jak do tej pory, nie ma realizacji z poprzedniego roku-  montażu trampolin w Jarze Południowym - mówi Ewelina Auguścik.

Przewodnicząca dodaje, że największe podziękowania przy tym zadaniu budżetu obywatelskiego należą się dyrekcji Publicznego Przedszkola nr 6, która zaangażował się w zbiórkę podpisów pod propozycją