Wtorek, 24 grudnia 2024

imieniny: Adama, Ewy, Zenobiusza

RSS

Jak przeciwdziałać i reagować na przemoc i agresję w szkole?

02.04.2023 17:39 | 0 komentarzy | sqx

Komendant Miejski Policji w Żorach zaproszony został przez Śląskie Kuratorium Oświaty do poprowadzenia spotkania z dyrektorami szkół woj. śląskiego. Inspektor Mariusz Klepek oraz żorscy mundurowi przedstawili rozwiązania i uregulowania zawarte w nowej ustawie o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Jak przeciwdziałać i reagować na przemoc i agresję w szkole?
Tematem było właściwe diagnozowanie negatywnych zachowań wśród uczniów, a także reagowanie na nie. / fot. Policja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek (31.03.) w sali konferencyjnej Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Czerwionce-Leszczynach odbyło się zorganizowane z inicjatywy Kuratora Oświaty w Katowicach narady dla dyrektorów szkół publicznych i niepublicznych, podstawowych i ponadpodstawowych na temat przemocy i agresji w szkole. Tematem było właściwe diagnozowanie negatywnych zachowań wśród uczniów, a także reagowanie na nie. Głównym celem było poznanie edukacyjnych problemów, z jakimi borykają się na co dzień zaproszeni goście.

fot. Policja

fot. Policja

W trakcie spotkania inspektor Mariusz Klepek oraz profilaktyk żorskiej policji omówili najważniejsze zmiany w Ustawie z dnia 9 czerwca 2022 roku o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Mundurowi zwrócili uwagę na zastosowanie tej ustawy, aby umożliwić właściwą reakcję na czyny zabronione popełniane przez nieletnich.

fot. Policja

fot. Policja

Wspólna realizacja celów zmierzających do wzrostu świadomości i odpowiedzialności nieletnich za własne czyny, a także partnerstwo w rozwiązywaniu problemów zmierzających do przeciwdziałania demoralizacji nieletnich i dopuszczania się przez nich czynów z pewnością stanowi klucz do wzrostu bezpieczeństwa.

/źr.: KMP Żory/