Jakimi benefitami Policja zachęca do służby?
Nabór do służby w policji trwa nieustannie. Na ten rok wyznaczono jeszcze pięć terminów przyjęć. Policja przekazuje, że w ubiegłym roku w szeregi śląskiego garnizonu wstąpiły 523 osoby. Czy Policja, jako pracodawca, jest konkurencyjna dla potenjalnych kandydatów?
W 2022 roku Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wszczął 1591 postępowania kwalifikacyjne dla kandydatów do służby w Policji. W minionym roku szeregi śląskiego garnizonu zasiliły 523 osoby, w tym 43 kobiety.
W całym kraju do służby przyjęto w sumie 5140 policjantek i policjantów. - Służba, choć wymagająca - zaangażowania, odpowiedzialności, uczciwości i poczucia misji, jest jednocześnie bardzo ciekawa i daje ogromną satysfakcję - przekonuje wydział zajmujący się rekrutacją.
To, co powinno cechować kandydatów, to chęć niesienia pomocy, empatia i duża odporność psychiczna, w służbie będą musieli sprostać wielu sytuacjom stresującym czy zagrażającym zdrowiu lub życiu.
Jeśli zostaniesz przyjęty do służby Policja oferuje:
- korzystne warunki finansowe, w tym uposażenie w trakcie szkolenia zawodowego podstawowego w kwocie 3526 zł netto dla osoby do wieku 26 lat, a 3170 netto powyżej 26 lat plus wysługa od 2% po udokumentowaniu minimum 2 lat stażu pracy, a po ukończeniu szkolenia zawodowego podstawowego uposażenie w kwocie 4460 netto dla osoby do wieku 26 lat, a 4010 netto powyżej 26 lat plus dodatek służbowy około 100 zł oraz wysługa jw. (wszystkie kwoty są szacunkowe);
- stabilną i długoletnią pracę – minimum 25 lat służby;
- możliwość awansu w stopniu lub stanowisku;
- możliwość podwyższenia kwalifikacji zawodowych;
- możliwość rozwoju zawodowego, w tym uzyskania dodatkowych uprawnień;
- możliwość skorzystania z bogatej oferty szkoleniowej, w tym zdobycia wyższego wykształcenia I i II stopnia;
- uzyskanie uprawnień emerytalnych po odbyciu już 25 lat służby;
- korzystne warunki socjalne, w tym:
- nagrodę roczną tzw. trzynastą pensję;
- nagrody jubileuszowe;
- coroczne dodatkowe środki finansowe na uzupełnienie umundurowania służbowego – tzw. mundurówkę;
- coroczne dofinansowanie wypoczynku policjanta, uzależnione od liczby członków rodziny;
- zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby dla pełniących służbę w innej miejscowości, niż miejsce zamieszkania;
- coroczny płatny urlop wypoczynkowy w wymiarze 26 dni roboczych;
- urlopy dodatkowe;
- zasiłek na zagospodarowanie, przysługujący w związku z mianowaniem Cię na policjanta w służbie stałej, w wysokości jednomiesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym, należnymi w dniu mianowania.
Kolejne terminy przyjęć w 2023 roku wyznaczone przez Komendanta Głównego Policji:
- 5 maja;
- 3 lipca;
- 23 sierpnia;
- 27 października;
- 28 grudnia.
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć na stronie internetowej Policji Śląskiej w dziale "rekrutacja".
Komentarze
4 komentarze
to już w więziennictwie są lepsze warunki finansowe. w tej okolicy racibórz, cieszyn i jastrzębie zdrój na pewno mają braki kadrowe - największe w raciborzu, najmniejsze w jastrzębiu. służba w policji to obecnie żaden zaszczyt, ludzie są coraz bardziej świadomi praw jakie im przysługują i policjant wykazuje się swoją głupotą wynikającą z niewiedzy mimo, że na pagonie gwiazdki czy v-ki
Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu
Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu
Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu