O przemyśle 4.O w Jastrzębiu na szkoleniu ENTER
Właśnie zakończyły się szkolenia w projekcie ENTER Jastrzębie”, skierowane dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju w wieku 18-35 lat. W projekcie mającym na celu realizację szkoleń z Przemysłu 4.0 wzięło udział 30 uczestników i uczestniczek.
Udział w projekcie był bezpłatny, finansowany ze środków Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju w ramach projektu pilotażowego.
W ramach projektu zrealizowane zostały szkolenia i warsztaty z następującej tematyki: Lider przemysłu 4.0.
Zaawansowane technologie produkcyjne, fabryka cyfrowa, fabryka ekologiczna, kompleksowa inżynieria zorientowana na człowieku, organizacja skupiona na człowieku, inteligentna produkcja, otwarta fabryka skoncentrowana na łańcuchu wartości
Pierwsza edycja odbywała się w dni robocze, natomiast druga została skierowana dla osób pracujących i odbywała się w weekendy.
Na szkoleniach uczestnicy dowiedzieli się: Jak pracować w zespole i nim zarządzać. Co to praca hybrydowa. Jak wdrażać automatyzację procesów. Co to cyberbezpieczeństwo. Czy jest możliwy przemysł w wersji on-line? Jak projektowane są produkty i usługi pod potrzeby Klientów. Jak skutecznie się komunikować. Dlaczego w biznesie ważny jest człowiek?
Projekt ocenili jego uczestnicy
- Dzięki szkoleniom mogłem zrozumieć zaawansowane procesy technologiczne, które na sali szkoleniowej zostały omówione prostym językiem, w przystępny sposób - mówiła uczestniczka projektu.
Zwracano uwagę również uwagę na praktyczne zastosowanie treści prezentowanych podczas szkolenia.
- Prowadzę firmę związaną z szeroko pojętym usprawnianiem procesów w firmach. Dawka wiedzy, którą otrzymałem podczas projektu „Enter Jastrzębie”, poszerzyła moją wiedzę o kolejne metody optymalizacji procesów, które zapewne wykorzystam w pracy - podkreślał inny uczestnik.
Inna opinia w kwestii zastosowania wiedzy nabytej na szkoleniu:
- Zdecydowanie mocną stroną szkoleń był ich praktyczny charakter, jest to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie, ponieważ dotychczas większość szkoleń, na których byłam, nie były tak interesujące - podsumował uczestnik projektu.
Komentarze
9 komentarzy
"co słychać u naszego czołowego miejskiego wdrożeniowca technologi bezpieczeństwa IT?"
Dawno sie zmyl.
"A co słychać u naszego czołowego miejskiego wdrożeniowca technologi bezpieczeństwa IT?"
Stał się obiektem ataku hakerskiego i jego firewall padł przy pierwszym podejściu. A taki ładny był, amerykański.
Poczekam na Przemysł 6.0, już kupiłem długopis i notes. Zamierzam otworzyć cyfrową fabrykę kebabów i inteligentną smażalnię kurczaków. Myślę też o zoorientowanym na człowieka barze z piwem.
A co słychać w sprawie projektów finansowanych prze UE, czyli elektronicznym obiegu dokumentów i internetem szerokopasmowym ? Czy skończyło się na zgarnięciu kasy przez wykonawców prac ?
A co słychać u naszego czołowego miejskiego wdrożeniowca technologi bezpieczeństwa IT? Swego czasu tak głośno było o nim, fotki ze słitfocią, że lokal ma za złotówkę na swój biznesz, tyleż planów, fleszy, bajkopisania...
Nie narzekajcie, drodzy poddani. Drodzy, bo wiele wysiłku mnie kosztujecie. Co ja się zatroskana muszę nagimnastykować, żeby wam dogodzić, wiecie? Ileż analiz, projektów, wizualizacji i konspektów muszę przejrzeć. Dobrze, że nie wykonać, bo tym akurat zajmuje się firma szwagra, ale tak, czy siak, wszystko to drogo kosztuje.
Z notesem i długopisem o nowoczesnych technologiach.
:-)
A co to za gniot promowany przez producentów siarkowodoru z UM? Ludzie, opamiętajcie się wreszcie! O ile już nie jest za późno! Ta upadająca osada górnicza jest na równi pochyłej i stacza się w postępie geometrycznym!!!
Znakiem tego odtrąbiono kolejny wielki sukces pod przewodnictwem carycy z bunkra, która jak zwykle wyszła na przeciw oczekiwaniom swoich poddanych, mieszkańców znaczy się, bo zawsze się wsłuchuje w ich głos, dlatego zorganizowała tak wszystkim potrzebne to szkolenie. Odtąd wszystkim mieszkańcom będzie się żyło dostatnio!!!