Hala zamiast kopalni. Fedrowało tam 3 tys. górników.
Zakończyła się Budowa hal produkcyjno-remontowych na terenie pogórniczym, należącym do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jeszcze nie tak dawno funkcjonowała tam infrastruktura Krupińskiego.
W Suszcu, gdzie jeszcze kilka lat temu fedrowała kopalnia „Krupiński” wchodząca w skład Jastrzębskiej Spółki Węglowej, wybudowano hale. Przeprowadzono również modernizację istniejących obiektów produkcyjnych oraz socjalno-biurowych o powierzchni użytkowej ponad 15 tys. m kw. Powstały również drogi dojazdowe, parkingi i place składowe. Inwestycja kosztowała 53,1 mln zł netto.
Inwestycja ma umożliwić Jastrzębskim Zakładom Remontowym produkować maszyny i urządzenia na potrzeby krajowego i zagranicznego przemysłu górniczego.
Decyzja o zamknięciu „Krupińskiego” zapadła w 2017 roku. Jak informowała wówczas Jastrzębska Spółka Węglowa, w ciągu ostatnich 10 lat pracy kopalnia wygenerowało ok. 1 mld zł straty. To było podstawą do przekazania jej do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Obecnie tamtejszymi złożami węgla zainteresowany jest zagraniczny inwestor.
Komentarze
9 komentarzy
Widać ,że masz waść żal ,że nie przyjęli do JSW. Widocznie byłeś pan na tyle inteligenty , że gdyby nie wojsko to gimnazjum by się skończyło, a tu lipa...
No cóż , współczuję ...
Górnicy powinni mieć gwarancję zatrudnienia dla siebie do śmierci oraz swoich rodzin i sąsiadów do końca świata i jeden dzien dłużej. I powinni być zwolnieni z płacenia mandatów, a każdy górnik ma mieć immunitet!
Zlikwidować górnictwo za to że górnicy chełpią się kasa a kobiety nie mogą tam mieć zatrudnienia za te same przywileje
Niemcowi się przyda ta hala jak kupi KWK Krupiński .
Bo JSW jest tylko z nazwy "Jastrzębska". Tak samo jak zresztą dworzec kolejowy "Jastrzębie północ" w Mszanie.
Jakby to było w granicach miasta to ok ale to Żory albo Pszczyna mogą pochwalić że powstały miejsca pracy.
Dlaczego taka Hala nie powstała w Jastrzębiu na terenie kopalni Moszczenica. To są Jastrzębskie Zakłady czy Żorskie.
Taniej byłoby zaorać tamten teren, a środki przeznaczne na "modernizację" wypłacać dożywotnio ludziom, mającym znaleźć tam zatrudnienie.
Rowery podziemne zawojują świat