JSW wyprodukowała 65 tys. ton soli
Węgiel jest głównym produktem Jastrzębskiej Spółki Węglowej, ale nie tylko. Firma sprzedaje również sól spożywczą, którą można zobaczyć na półce sklepowej w Polsce i zagranicą.
Sól spożywcza pochodząca z Jastrzębskiej Spółki Węglowej jest ceniona przez konsumentów nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Zostaje ona uzyskana w wyniku odsalania wód wyparnych i odwróconej osmozy.
Ze względów ekologicznych działania te przynoszą skutek, jakim jest sól spożywcza. W Raporcie Zrównoważonego Rozwoju Grupy JSW 2019 r., znajduje się informacja, że w ten sposób uzyskano 65 tys. soli, która nie trafiła do rzek i jest sprzedawana jako pełnowartościowy produkt spożywczy.
Uwarunkowania technologiczne i środowiskowe wymuszają stosowanie rozwiązania, które jest droższe aniżeli typowe rozwiązania praktykowane w górnictwie, również poza Grupą JSW, jakim jest kontrolowane odprowadzanie zasolonych wód do rzek, tak by stężenie soli nie było groźne dla środowiska.
Komentarze
9 komentarzy
@xxbbqq
Akurat sól przechodząca przez jelita to margines. Dużo więcej trafia na drogi, czy staje się solą do zmywarek lub składnikiem tabletek.
POsypać tą solą w oczy radnych z PiSu .
Oni nie są opozycją oni tworzą koalicję...
Czyżby druga Wieliczka nam się tworzyła ?
bedzie kasa na portal dla emerytów bo dla dzieci już jest
Sól, miód, drony, innowacje a 200 milionów straty za 1 kwartał.
Przecież górnicy to sól ziemi, tej ziemi...
Pałac Federacji: w Twoich jelitach zachodzi tyle procesów chemicznych, że to co wychodzi nie jest już solą. Ale dziękujemy za uwagę, tacy strażnicy prawdy w internecie są potrzebni :-)
"soli, która nie trafiła do rzek"
Skonsumowana sól to, przepraszam, dokąd trafia?
Czyli górnicy z likwidowanych kopalń węgla kamiennego zawsze się będą mogli przebranzowić w ramach JSW.