Jastrzębscy przedsiębiorcy korzystają ze wsparcia
Jastrzębscy przedsiębiorcy już korzystają z pomocy, jaką na czas epidemii, skierował do nich samorząd. Są to głownie zwolnienia podatkowe od nieruchomości, przesunięcie terminu płatności, obniżenie czynszu dzierżawnego.
Pakiet pod nazwą „wsparcie dla biznesu” skierowany jest do lokalnych przedsiębiorców. Mogą wnioskować o obniżenie opłat, które są pobierane przez miasto, np. dzierżawa, czynsz, podatek za działalność gospodarczą.
Do końca kwietnia do tutejszego urzędu miasta wpłynęło 20wniosków o zwolnienie z podatku od nieruchomości. 19 wniosków zostało rozpatrzonych pozytywnie. Tym samym przedsiębiorcy uzyskali wsparcie miasta rzędu prawie 35 tysięcy zł.
Można też przesunąć termin płatności. Z niej skorzystają wszyscy, którzy płacą podatek od nieruchomości za działalność gospodarczą. Tutaj nie trzeba nawet składać wniosku.
Wśród nich są 954 osoby fizyczne i około 250 osób prawnych.
Do Miejskiego Zarządu Nieruchomości złożone zostały 32 wnioski, w tym: 20 wniosków o ulgę w wysokości 100% , 10 wniosków o ulgę w wysokości 50%, w dwóch nie określono wysokości wnioskowanej ulgi. Kwota do umorzenia za miesiąc kwiecień, wynikająca ze złożonych wniosków, wynosi ponad 11 tysięcy złotych.
Do Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego wpłynęły trzy wnioski w sprawie o obniżenie czynszu dzierżawnego za grunty pod kioski handlowe zlokalizowane na terenie targowiska miejskiego przy ul. Arki Bożka. Z kolei z ulgi z tytułu opłaty za miesięczną rezerwację stałych miejsc handlowych skorzystało 62 osoby handlujące na targowisku na łączną kwotę ponad 11 tysięcy zł.
Do Wydziału Mienia złożono w sumie 12 wniosków o umorzenie należności czynszowych w związku z epidemią koronawirusa. Kompletne wnioski podlegające umorzeniu zostały złożone przez 5 przedsiębiorców. 2 wnioski nie podlegają umorzeniu, natomiast 5 przedsiębiorców złożyło niekompletne wnioski.
Komentarze
13 komentarzy
do Piotrek. Tez tak uważam szczególnie jastrzębscy mali przedsiębiorcy którzy patrza na swój zysk jak najwięcej zarobić a pracownikom dać ochłapy. Niech teraz biora sobie z tych kupek poodkładanych.
do P.
Dziś o 14:49. Ja bym prywciarzom nie pomagał bo oni nie szanują pracowników i ich wykorzystują za te marne pieniadze co u nich pracują nieźle sie obłowili to teraz niech ruszą z tych swoich zasobów. Nie żeruja na tym aby ktos im coś dał.
Na razie echo.
Na bezrobociu nie będziesz miał takich dylematów.
Kiedy PUP zacznie ogarniać złożone wnioski??? Ktoś coś dostał..? Jakby się ktoś tym z Was zainteresował proszę! A to co piszecie to drobnostki, bo miasto niestety niewiele może w tej sytuacji..
do Prawdomowny. bo to jest chyba jeden z tych prywaciarzy co sobie napchał kase na pracownikach ktorzy u niego pracowali za marne grosze a on im dawał umowy śmieciowe na okreśłony okres później zwalniał i brał następnych bo tak robią więc teraz taki optymista
Ja bym im nic nie dął za niewolnicza prace u prywaciarzy za marne pieniadze i śmeiciowe umowy. Oni sie nie przejmują że dają grosze zarobić pracownikom.
@zdrojowiec Dziś o 8:52: koszulkę z wizerunkiem Anki sobie zrób, skoro tutaj tak fajnie.
To z tych pieniędzy zaoszczędzonych na oświetleniu ulic?
Teraz można będzie się dowiedzieć jakich mamy przedsiębiorców i komu Anna da
@zdrojowiec
Wyłączanie latarń, kiedy ludzie wracają z pracy z drugiej zmiany, nie jest w niczym pomocne i nikomu. Więc?
Największa pomoc to nowy budynek urzędu.
Miasto nie umywa rąk w trudnej sytuacji. Ale hejterzy i tak oplują.