"Kopalnia wiedzy" w JSW. Rozdano nagrody
Rozdano nagrody w ramach programu Kopalnia Wiedzy JSW. Zgłoszenia do konkursu napłynęły z całej Polski i było ich ok. 2 tys. Był to największy ubiegłoroczny projekt edukacyjny spółki.
Propagowanie nauki, zwłaszcza nauk ścisłych oraz promocja określonych wzorców zachowań w zakresie ekologii i integracja z lokalną społecznością.
- Pokazujemy, że nasza spółka nie zajmuje się wyłącznie wydobyciem węgla, ale jest dobrym sąsiadem dla społeczności, w której funkcjonuje - tłumaczy Agnieszka Barzycka, kierownik Zespołu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu JSW SA.
Do współpracy przy projekcie pozyskano magazyn National Geographic Kids. To na jego łamach w ubiegłym roku publikowano konkursowe zadania w różnych kategoriach. Zainteresowanie okazało się ogromne, bo z całego kraju napłynęło ok. 2 tys. zgłoszeń. Dziś w Biurze Zarządu JSW kilkudziesięciu laureatom konkursu wręczono nagrody.
- Najważniejsze, żebyście chcieli się uczyć i czerpali z tego przyjemność. My cieszymy się, że możemy wam w tym pomóc - powiedział przed konkursowym finałem Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu JSW SA.
W konkursie „Temperatura ziemi” zwyciężył Zespół Szkół Specjalnych nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju, II miejsce przypadło zespołowi ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Jastrzębiu-Zdroju, a III miejsce zajął zespół z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzionce. W indywidualnej rywalizacji w kategorii Rodzina Kopalni Wiedzy zwyciężyła Aleksandra Rączka, a kolejne pozycje zajęły Aleksandra Borakiewicz oraz Julia Powiecka. W kategorii Przyjaciele Kopalni Wiedzy nagrody trafiły do Marii Jarosz, Tomasza Pichli i Łucji Sabaciak.
Przyznano też nagrody w konkursie „Gra miejska – ratujmy pszczoły”. W kategorii Dzieci Młodsze najlepszy okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju, miejsce II zajął Zespół Szkolno-Przedszkolny w Studzionce, a miejsce III – Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek w Jastrzębiu-Zdroju. W kategorii Dzieci Starsze zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 20 w Jastrzębiu-Zdroju, pozycja druga to Zespół Szkół Specjalnych nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju, a trzecia – Szkoła Podstawowa nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju. Do laureatów trafiły ciekawe nagrody, m.in. teleskopy, sprzęt elektroniczny i prenumerata magazynu National Geograhic Kids.
- Nauka to poszukiwanie prawdy, zadawanie pytań i znajdowanie odpowiedzi. Jastrzębska Spółka Węglowa poszukuje ludzi, którzy zadają pytania, czyi takich jak wy. Życzę wam, żebyście z tej drogi nie zbaczali - komentował konkursowe wyniki Artur Dyczko, zastępca prezesa zarządu JSW SA ds. Strategii i Rozwoju.
Komentarze
4 komentarze
poszukuje ludzi, którzy zadają pytania, czyi takich jak wy - a jsw rządzimy my bo to rozumimy.
Bierzemy się za śmieciarzy. Za wyrzucenie śmiecia, również z balkonu grożą poważnie konsekwencje.
"kierownik Zespołu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu JSW SA"
Jakby Spółka miała jakąkolwiek społeczną odpowiedzialność, zlikwidowałaby się.
Mam nieodparte wrażenie że wydobywanie węgla to tylko działalność uboczna JSW ale co ja tam mogę wiedzieć