Jastrzębscy policjanci modlili się na Jasnej Górze
Jastrzębscy policjanci wzięli udział w pielgrzymce środowiska policyjnego na Jasnej Górze w Częstochowie. Mundurowi modlili się przed Cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej w intencji Polskiej Policji, której 100-lecie obchodzimy w tym roku.
Tegoroczne XVIII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego rozpoczęły się już w sobotę 28 września na Placu Biegańskiego w Częstochowie. Wydarzenie zainaugurował pokaz musztry paradnej policjantów z Kompanii Honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i pokaz musztry paradnej Motorowej Asysty Honorowej Policji, przy akompaniamencie Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
Oficjalne uroczystości rozpoczęły się w niedzielę o godz. 12.00 złożeniem meldunku wiceministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażejowi Pobożemu przez dowódcę uroczystości podinsp. Tomasza Srokę. Wiceminister dokonał przeglądu pododdziałów, a wyznaczona delegacja złożyła wiązankę kwiatów przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Ponadto wyróżnieni policjanci z częstochowskiej komendy złożyli kwiaty i zapalili znicz na Polanie Dębowej - Placu Katyńskim w Częstochowie.
- Pielgrzymi ruszyli następnie Aleją Najświętszej Maryi Panny w kierunku Jasnej Góry. Wiązanki kwiatów złożone zostały również przy pomniku Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, gdzie swój posterunek wystawili uczniowie klas policyjnych oraz przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Alei Henryka Sienkiewicza. Tam odczytano Apel Pamięci z okazji 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, a Podsekretarz Stanu Błażej Poboży odczytał list w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego. O godz. 13.15 na Błoniach Jasnogórskich odprawiona została uroczysta Msza Święta, celebrowana przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka - Delegata Konferencji Episkopatu Polski do Spraw Duszpasterstwa Policji, z kapelanami Policji. Na jej zakończenie głos zabrali: Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów asp. sztab. Rafał Jankowski - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.
Po Mszy Świętej, przed Tablicą „Gloria Victis - Chwała zwyciężonym”, oddano hołd policjantom pomordowanym na wschodzie wiosną 1940 roku. Pielgrzymi środowiska policyjnego pomodlili się także przed Cudownym Obrazem w Kaplicy Matki Boskiej Jasnogórskiej. Następnie delegacja w imieniu wszystkich uczestników złożyła wiązanki kwiatów przed Cudownym Obrazem.
Uroczystą oprawę XVIII Jasnogórskich Spotkań Środowiska Policyjnego zapewniła Kompania Reprezentacyjna Policji oraz Orkiestra Reprezentacyjna Policji, a także Kompania Honorowa i Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz policyjne poczty sztandarowe z całego kraju.
Komentarze
14 komentarzy
A nie w Toruniu jak mogli tak ojca oszukać
Nie pezesadzaj, na siłę ludzi ściągają bo nikt nie chce mieć dnia wolnego zawalonego modłami. Prawie na siłę rekrutują na te pożal się boże pielgrzymkę. Jadą pod niepisanym przymusem
Psy (ateistyczne) szczekają, karawana jedzie dalej.
Co pogrobowcy komuszków? Co was tak boli?
Dobrze że jeżdżą i mogą. Z przymusu to jechali pewnie ci od sztandaru. A wielu jedzie tam z rodzinami. Za komuny musieli się z tym kryć...
Pojechali służbowo? To jakiś nowy układ. Pisie państwo zabija wolność bardziej od PZPR. Przecież to jest indywidualna sprawa. Robienie z tego wycieczki jest przestępstwem.
Po tym widać, że kościoła należy unikać jak ognia. A tego, kto to organizował należy się wymówienie bez możliwości powrotu do Policji. Kto za tym stoi z PiS?
"Arsenał przeciwdziałań jest szeroki"
Ale z woda swiecona trzeba uwazac. Grozi poparzeniem niektorych funkcjonariuszy.
Pielgrzymka miała za zadanie uduchowić funkcjonariuszy i uodpornić na wszelki pokusy. Były z tym ostatnio pewne kłopoty w Jastrzębiu i teraz te wszystkie mankamenty ulegną zmianie. Jak się nic nie poprawi powinni wprowadzić obowiązkowe rekolekcje. Arsenał przeciwdziałań jest szeroki w zależności od potrzeb chociażby karteczka ze spowiedzi...... u księdza inspektora.
Niezbadane sa sciezki Pana.
Jak mówi młodzież- je..em.
Czego ja jeszcze dożyję?
Zwykle modlą się za garażami , w lesie llub w bocznych uliczkach.
Jak rozumiem, intencja ich modlitwy oscylowała wokół nawrócenia się przestępców?
Jeśli zostaną wysłuchane, wówczas służby zajmowałyby się jedynie ściąganiem kotów z drzew.
Albo drzew z kotów po wichurach.
Jak to swego czasu mawiał Popiołek...koniec świata :/
Ciemnota i zabobon.
Jedni się modlą, inni rozprowadzają narkotyki.
Dzielna policja.
Bo Policja to służba i powołanie.
Coś jak ksiądz, ale za mniejsze pieniądze.
Niewystarczająco wynagradzani finansowo policjanci mogą przecież podreperować budżet domowy dzięki 500+
Policja to służba świecka, czy wyznaniowa?