Pampersy to nie surowiec wtórny
Zużyte pampersy nie stanowią surowca wtórnego, z którego można cokolwiek odzyskać. Powinny zatem trafić do pojemników na odpady zmieszane (pozostałości po segregacji).
- Niestety, w ostatnim czasie ponownie na terenie osiedla Zdrój w pojemniku żółtym pojawiły się zużyte pampersy. I chociaż informacje na temat zasad postępowania z tego typu odpadem były przedmiotem wielu materiałów edukacyjnych i informacyjnych przeznaczonych dla mieszkańców naszego miasta, to jednak nie udało się zapobiec tego typu nieprawidłowościom. A przecież brudny pampers wrzucony do pojemnika z surowcami wtórnymi nie tylko zanieczyszcza te surowce, uniemożliwiając ich odzysk, ale zabrudza również sam pojemnik - informują pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.
Nieprzestrzeganie zasad prawidłowej segregacji przez jednego mieszkańca naraża całą nieruchomość na ponoszenie wyższych opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Zużyte pampersy nie stanowią surowca wtórnego, z którego można cokolwiek odzyskać - powinny trafić do pojemników na odpady zmieszane (pozostałości po segregacji).
Komentarze
6 komentarzy
Każdy powod dobry do podniesienia ceny. Cała ta segregacja to pic na wodę.
@kalboj
Mamusia? To ty?
Mamuśki na tetrowe pieluchy powinne się przestawić.
@Ryl ty podobno byłeś tak brzydki , że matka zawijała cię w pampersa.
Zużyte pampersy należy segregować w domu , i po miesiącu segregacji odstawić do punktu utylizacji odpadów zmieszanych po segregacji.
Kaj je kalboj?
Nie wymagajmy myslenia od matek 500+. Juz samo to, ze musza zalozyc papmersa dziecku wymaga wysilku.