Uczniowie zasadzili las w słojach
Las w słojach? Takie eksperymenty przyrodnicze wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16. A wszystko to w ramach projektu Kopalnia Wiedzy JSW.
W ramach projektu Kopalnia Wiedzy JSW odbyły się w naszej szkole warsztaty, podczas których uczniowie klas 5 wykonywali lasy w słojach. Warsztaty zorganizowane przez Panią Magdalenę Błachut poprowadziła Pani Marzena Wronka z Kwiaciarni Muscari (polecamy!), która podarowała nam swój czas, oraz roślinki do naszych ekosystemów oraz pięknie opowiedziała dzieciom o ważności bycia eko.
Celem warsztatów było promowanie ekologicznego stylu życia wśród uczniów i ich rodzin. Wychowanie ekologiczne jest jednym z elementów, na które powinniśmy zwracać uwagę już od najmłodszych lat. Nauka dzieci poszanowania dla natury ma niezwykle istotne znaczenie dla ich dorosłego „podejścia do ekologii”. Jest szansa, że nawyki z dzieciństwa wprowadzą w swoim późniejszym, dorosłym już życiu. Wszyscy wiemy, jak bardzo negatywny wpływ na środowisko naturalne może mieć działanie człowieka. Zalewający nas plastik, smog w powietrzu. Moja propozycja - las w słoiku- to jeden ze sposobów na zaciekawienie maluchów fascynującym światem natury.
Las w słoju to nic innego jak własny ekosystem. W szklanym słoju powstają specyficzne warunki. W tym niewielkim naczyniu po pewnym czasie wytworzy się mikroklimat, który pozwala obserwować jak po pewnym czasie nasz ekosystem w szkle zaczyna żyć własnym życiem i staje się całkowicie samowystarczalny.
W poniedziałek uczniowie klasy 5 ruszyli w teren swojego osiedla i razem z przygotowanymi we współpracy z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Wydziałem Ochrony Środowiska ulotkami nt. potrzeby właściwego sortowania śmieci, walki ze smogiem, zbierania makulatury przekażą swoje lasy w słoju napotkanym mieszkańcom.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji projektu Pani Marzenie Wronce z Kwiaciarni Muscari, firmie Pomarańczowy ogród oraz rodzicom naszych uczniów.
SP 16
Komentarze
7 komentarzy
Zapomniałeś dodać hipokryto:
-zatrudnienie dla tysięcy ludzi
-wykształcenie i możliwości rozwoju dla młodych
-sponsoring i wsparcie dla sportowców
-umożliwienie funkcjonowania wielu okolicznych firm współpracujących z JSW
...i nie gryź ręki która cię żywi gdyż, czy chcesz czy nie, mieszkając w okolicy związany jesteś z realiami JSW.
Brawo! świetny pomysł!
I cały konkurs Kopalni Wiedzy JSW też ciekawy
Świetny pomysł. Brawo!
@do "Radio T... "
Glupio? Tak moze sadzic tylko biedna ofiara reformy edukacji.
Oto, co srodowisko ma dzieki JSW:
- zniszczone przez szkody gornicze znaczne obszary, czesto zalane woda,
- haldy dewastujace krajobraz,
- skazenie radioaktywne pochodzace z hald i zuzla z cieplowni i elektrowni,
- zatrute rzeki i inne cieki wodne,
- zanik wod podziemnych,
- zatrute powietrze.
I znów głupio. Czy dlatego, że nie masz dobrego mniemania o sobie, czy ze zwyczajnej głupoty połączonej z zbyt wysokim mniemaniem o sobie?
Wielki producent smrodu i dewastator środowiska pociska dzieciom kit o ekologii.
Coś jeszcze