Uwaga! Młodzi ludzie popełniają samobójstwa
W skrajnym przypadku młody człowiek może popełnić samobójstwo lub okaleczyć się poważnie. Wszystko to pod wpływem niebezpiecznej gry internetowej.
Nowa gra internetowa adresowana jest do ludzi młodych. Rozpowszechniana jest za pomocą komunikatorów i popularnych stron internetowych. Jej mechanizm pozyskiwania nastoletnich ofiar przypomina ubiegłoroczną grę zakładającą realizację przez nastolatków tzw. wyzwań (ang. challange). Destrukcyjne zadania przekazywane są przez wirtualną lalkę. Pierwszy kontakt następuje po zaakceptowanie jej w grupie znajomych lub dodaniu jej do kontaktów. Początki znajomości z internetową postacią nie wzbudzają podejrzeń, rodzą raczej ciekawość i chęć przeżycia przygody. Jednak jej przerażający wygląd powinien zaniepokoić i być jednocześnie zapowiedzią drastycznych następstw nawiązanego kontaktu.
- Kolejne etapy gry to coraz wyższy poziom agresji i większa częstotliwość gróźb kierowanych do młodej ofiary. Wirtualna lalka wysyła graczom brutalne zdjęcia, drastyczne filmy i listę wyzwań. Zastraszania, szykanowanie i nakłanianie do drastycznych zachowań następują, kiedy gracz próbuje się wycofać. Głównym celem gry jest bowiem nakłanianie młodych ludzi do samookaleczeń, a w końcowej fazie, nawet do popełnienia przez nich samobójstwa. To powoduje, że stanowi ona duże zagrożenie dla życia i zdrowia nastoletnich internautów - przestrzega mł. asp. Bogusława Kobeszko z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.
Komentarze
7 komentarzy
To ta nowa postać Momo ze nie wierzę że ktoś może być taki kobiety i słuchać lalki.
Nie dawać dzieciom takich wypasionych telefonów. Tylko zwykłe do odbierania rozmów i skontaktowania. To wystarczy a nie dzieciom kupuja juz telefony od 1 kl. z bajerami. Sami rodzice sa głupcami.
pewnie nie ten model telefonu
Im więcej samobójców... tym mniej
W zeszłym roku ponad 5200 osób popełniło samobójstwo w Polsce. Co było powodem, Czy to taka gra, czy to co nas otacza. Wiadomości o działaniach polityków oraz innych ludzi i organizacji chcących mieć na nas wpływ? Nie dajcie się tym wrogim nam czynnikom. Ci, którzy nam szkodzą robią to rozmyślnie. Na tym zarabiają. Bierzmy przykład z naszych sąsiadów - Czechów. Oni, nie przejmują się tą bandą, która chce na nich naciskać. Róbmy swoje. Tak radził Wojciech Młynarski. To cenna rada.
Do Seboc: co w tym smiesznego ? Mlodziez uzalezniona od smartfonow i wirtualnej rzeczywistosci. Rodzice zapracowani a jak wroca to zamiast rozmawiac siedza z tel w reku. Mlodziez szuka "przyjaciol" w wirtualnym swiecie. Wystarczy spojrzec za okno wszyscy z telefonami. Matka pcha wozek w drugiej rece tel obok starsza corka rowniez z telefonem. Wirtualny spacer. Technologia zniszczyla miedzyludzkie relacje. Einstein dobrze to przewidział.
Lol