Sobota, 12 października 2024

imieniny: Eustachego, Maksymiliana, Serafina

RSS

01.10.2018 00:04 | 1 komentarz | kb

To było niczym otwarcie „Okna na Europę”. Uczniowie wybrali mistrza w podrzucaniu naleśników, ale też poznawali zwyczaje świąteczne innych krajów i pisali dyktando z języka angielskiego oraz doskonalili się w informatyce. Wszystko to w ramach projektu unijnego, który doskonalił kompetencje pedagogów ze Szkoły Podstawowej nr 6, co zaowocowało ciekawymi projektami edukacyjnymi.  

"Okno na Europę" w SP nr 6
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Koordynatorem projektu jest nauczycielka języka angielskiego, ale brali w nim udział nauczyciele różnych przedmiotów. Mobilności były realizowane w 4 różnych lokalizacjach: Wielka Brytania, Malta, Irlandia oraz Szkocja. Dzięki takiej różnorodności miejsc i kursów, uczestnicy mobilności poszerzyli wiedzę językowo- metodyczną, rozwinęli kompetencje językowe, nawiązali kontakty międzynarodowe.

Swoje wspomnienia, w postaci fotografii niezwykłych miejsc, umieścili na wielkich tablicach będących stałą ekspozycją na korytarzu szkolnym.

Realizacja projektu wpłynęła pozytywnie na jego uczestników i stała się inspiracją do pracy z dziećmi i młodzieżą. Korzyści nabyte przez nauczycieli podczas realizacji projektu przełożyły się na całe środowisko szkolne. Przez cały rok trwania projektu uczniowie brali udział w wielu tzw. działaniach projektowych- konkurs na wykonanie flagi- „Barwy krajów anglojęzycznych”, konkurs świąteczny „ Christmas stocking”- popularyzujący tradycje i zwyczaje świąteczne w innych krajach. W ramach projektu zorganizowano VII Jastrzębskie Dyktando w języku angielskim dla uczniów z całego miasta. Urządzono warsztaty kulinarne - Pancakes day i wybrano mistrza w podrzucaniu naleśników. Doskonalono umiejętności z dziedziny informatycznej-  dzieci i nauczyciele poszukiwali QR kodowych jajek. Zorganizowano Dzień św. Patryka, którego obchody umożliwiły uczniom realizację pomysłów z dziedziny plastyki, muzyki, a także dostarczyły wiedzy historycznej i geograficznej. Projekt zakończył występ jastrzębskiego zespołu Stonehenge, grającego muzykę irlandzką.  Uczniowie poznali tańce tego kraju, czyli reel, reel, jig, hornpipe. Fotorelacje ze wszystkich  działań znajdują się na internetowej stronie Szkoły Podstawowej nr 6.

Erasmus Plus Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej to okno nie tylko na Europę, to okno na świat. Daje nauczycielom możliwość poznania nowych miejsc, ludzi o odmiennej kulturze i sposobie życia. Rozwija kompetencje zawodowe poprzez poznanie nowych metod pracy, a dodatkowo umożliwia doskonalenie umiejętności językowych.

Uczestnicy projektu Erasmus Plus- nauczyciele SP6 z Jastrzębia- Zdroju

 

                                                  .