środa, 27 listopada 2024

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Niespodziewane wydatki - jak wybrać najlepszą ofertę kredytową?

31.07.2018 17:18 | 1 komentarz | dam

Niespodziewane wydatki z reguły nie oznaczają niczego pozytywnego. Jak sfinansować najpilniejsze potrzeby? Na szczęście w Polsce istnieje bardzo duży wybór pożyczek. Z czym się one wiążą? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

Niespodziewane wydatki - jak wybrać najlepszą ofertę kredytową?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Brak gotówki – częsty problem Polaków...

Jeszcze niedawno około połowa Polaków nie posiadała żadnych oszczędności. Dziś jest trochę lepiej, ponieważ według badania „Finansowy Barometr ING” już 69% rodaków odkłada środki. Jednak aż 42% z nich nie ma odłożonej kwoty większej niż równowartość maksymalnie 3 pensji. Oznacza to, że w wielu sytuacjach po prostu nie mamy pieniędzy na nagłe wydatki. Nie mówimy o konieczności zakupienia jednego bochenka chleba więcej niż zazwyczaj, ale o remontach, lekach, naprawach samochodu, wyjazdach czy konieczności podniesienia kompetencji zawodowych. Zanim omówimy ranking kredytów gotówkowych, warto więc zachęcić do oszczędzania. Odkładajmy pieniądze zawsze, kiedy to możliwe. Nie chodzi o „ciułanie” każdego grosza i popadanie w skrajności, ale o świadome zabezpieczenie się na wypadek konieczności opłacenia czegoś na szybko, od ręki. Po co pożyczać, skoro wystarczy sięgnąć głębiej do portfela?

Kredyt czy pożyczka

Polacy biorą miliony kredytów i pożyczek rocznie. Zgodnie z danymi Związku Banków Polskich zobowiązania Polaków przekraczają sumę 576 miliardów (!) złotych. Oczywiście, część z tych środków odpowiada świadomym, wieloletnim kredytom hipotecznym, ale przecież nierzadko zaciągamy zwyczajne kredyty gotówkowe, żeby pokryć niespodziewane wydatki. To samo z pożyczkami. Zaraz… to jest jakaś różnica? W tym miejscu warto zatrzymać się na krótkie porównanie.

Pożyczki są udzielane wyłącznie przez firmy pozabankowe. Formalności są ograniczone do minimum, a gotówkę można otrzymać nawet w kilkanaście, kilkadziesiąt minut od momentu złożenia wniosku. Dla wielu osób ograniczeniem będzie jednak stosunkowo niewielki zakres kwot. Chwilówki, które trzeba spłacić w miesiąc albo dwa, zwykle odnoszą się do kwot 500–3000 złotych, niewiele mniejszych i niewiele większych. W tym kontekście zasadne wydaje się pytanie: jaki jest Twój nagły wydatek? Jeżeli tylko łatasz drobną dziurę w domowym budżecie, pożyczka faktycznie okaże się najlepszym rozwiązaniem. Jednak przy chęci zdobycia większej gotówki i spłaty w wielu ratach potrzebujesz po prostu kredytu.

Kredyty gotówkowe udzielane na dowolny cel obejmują znacznie wyższe sumy, na przykład kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zwrócić się po nie można jedynie do banków i kas spółdzielczych. Problem w tym, że nie każdy zostanie pozytywnie zweryfikowany, bo trzeba mieć odpowiednią zdolność kredytową, która jest oceniana na podstawie wieku, zarobków i innych czynników. Warto sprawdzić gotowe zestawienia pożyczek w określonych kwotach, np.: kredyty 40 tysięcy, dzięki czemu będziemy mogli od razu porównać gdzie jest najbardziej korzystna opcja.

Najtańsze źródło pieniędzy na niespodziewane wydatki

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się wziąć pożyczkę albo kredyt, pamiętaj o kilku kwestiach. Przede wszystkim nie warto przepłacać. Wystarczy sprawdzić, jak działa porównywarka kredytów – ekredyt24.com.pl. W jednym miejscu masz zgromadzonych wiele ofert, które już na pierwszy rzut oka są tańsze lub droższe. Skoro najtańsza lub jedna z najtańszych ofert odpowiada Twoim potrzebom i możliwościom, po co pchać się w wyższe oprocentowanie i dodatkowe koszty?

Nie podejmuj pochopnych decyzji. Zawsze czytaj dokumenty, które podpisujesz, a wszelkie wątpliwości rozwiewaj lekturą dostępnych źródeł lub konsultacjami z ekspertami. Zapomnij o pożyczkach udzielanych zdesperowanym klientom na lichwiarskich warunkach. Nawet jeżeli wyskakuje Ci nagły wypadek, masz prawo skorzystać z dostępnego wyboru. W Polsce są dziesiątki różnych kredytów i pożyczek. Każdą ofertę warto porównać z innymi i dobrać taką, która w danej sytuacji jest najkorzystniejsza. To nic trudnego, nawet dla osób niekoniecznie zainteresowanych branżą usług finansowych.

Artykuł sponsorowany