Pomóż bezdomnym, zawiadom mundurowych
Ostatnie dni przyniosły znaczne spadki temperatury. Taka sytuacja może szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu bezdomnych. Każdej zimy wielu z nich umiera z powodu wychłodzenia organizmu. Policjanci kontrolują parki, dworce, kanały ciepłownicze, opuszczone budynki oraz pozostałe miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy.
- W okresie zimowym policjanci większą uwagę poświęcają kontroli miejsc, w których przebywają osoby bezdomne. Pustostany, działkowe altanki i klatki schodowe to miejsca, które najczęściej odwiedzają mundurowi. Niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych, ale również samotnych i w podeszłym wieku. Zagrożenie dotyczy także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w nieogrzewanych budynkach. Szczególnie w tym okresie bezcenne są informacje przekazane przez przypadkowych przechodniów, sąsiadów, czy znajomych. Każdego, kto ma informacje o osobach pozostających w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu prosimy o kontakt z wyspecjalizowanymi instytucjami lub policją - mówi mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.
Mundurowi apelują o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub ubranych niestosownie do pory roku. Zwracajmy szczególną uwagę na osoby starsze, bezdomne, nietrzeźwe i dziwnie zachowujące się. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, dzwoniąc pod telefony alarmowe 112.
Przypominamy, że w Jastrzębiu działa ogrzewalnia dla osób bezdomnych i znajduje się przy ul. Północnej. Można z niej korzystać w godz. 18:30 do 9:00. W trzech przenośnych kontenerach można bezpłatnie skorzystać z prysznica, toalet, przygotować sobie kawę, herbatę, znaleźć schronienie przed chłodem. W czasie, kiedy z ogrzewalni korzystają osoby bezdomne na miejscu znajduje się strażnik miejski, który w razie potrzeby udziela niezbędnej pomocy.
Komentarze
9 komentarzy
A co z błąkającymi się nocą pijanymi dzieciakami?
do;Gość,oczywiście,że nie pomagałem i pomagać nie mam najmniejszego zamiaru! Pomagać można osobie faktycznie potrzebującej pomocy a jest ich nie mało szczególnie osoby starsze,dzieci kalekie itp.ale nie nieroby zwane bezdomnymi.Policja niech pomaga a ja na pewno nigdy nie podejdę do leżącego na ławce czy ziemi bo jak pisałem nie mam zamiaru tłumaczyć się na policji dlaczego to i dlaczego tamto a straconego czasu i kosztów nikt mi nie zwróci,znam to z autopsji.Niech ich wiedzie dobry wiatr te słowa piosenki mogą być mottem dla bezdomnych.
Bezdomni mają luksusowe auta i rozdają facetom w sukienkach....mają kasę..
Zadzwonię na 112 i mi wlepia. Grzywnę za nieuzasadnione wezwanie pomocy. Dziękuję odwróce się i pójdę dalej. Po co mam chodzić po sądach na stare. Lata?
Bezdomni jak by chcieli to by sami sobie pomogli ale nie chcą bo liczą na innych , praca jest i to mnóstwo , z zakwaterowaniem ,ale po co pracować jak można chlać, grzać się i żreć za pieniądze podatników i nic nie robić tylko srać i szczać gdzie popadnie.
policja pomaga bezdomnym poprzez komunikaty pisane na stronie internetowej przez najlepszą na śląsku rzecznik prasową .
do seboc i podatnik
czyli waszym zdaniem źle , że Policja pomaga tak ??? Super gratuluję, niech jak najwięcej osób czyta wasze wypociny !!!!! Jestem także ciekaw czy wy kiedykolwiek pomogliście bezdomnemu, po wpisach sądzę , że NIE !!!!
Pytam dlaczego ktoś jest bezdomnym !! co to z kosmosu przyleciał.Bezdomnym staje się na własne życzenie.Nie jeden miał rodzinę i jakoś nie myśli jak ta rodzina żyje.Co do pomocy to jedynie z daleka i nigdy w pojedynkę bo może się okazać,że bezdomnemu zginęło 500,- a później tłumaczeń na Śląskiej końca nie zobaczysz!
Pod koniec zimy się obudzili aby pomagać.