środa, 26 czerwca 2024

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Zacięty siatkarski pojedynek gigantów sportu

01.04.2011 00:00 | 15 komentarzy | dam

1 kwietnia na hali Omega został rozegrany mecz między Urzędem Miasta a drużyną lokalnych dziennikarzy. W trakcie meczu prowadzono zbiórkę na hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza.

Mecz rozpoczęli urzędnicy, a to dlatego, że do puszki na datki wrzucili większą kwotę. Bowiem warunkiem rozpoczęcia meczu było wrzucenie pieniędzy do puszki, a ta drużyna której kapitan wrzucił więcej, mogła zacząć grę.  Od początku obie drużyny walczyły równo. Pierwszy set wygrała drużyna urzędników, w kolejnym górą byli dziennikarze.

Dalsza rozgrywka była nie mniej zacięta. Obie drużyny bohatersko odrabiały straty, do których wcześniej doprowadziły swoimi karkołomnymi błędami.

Mecz zakończył się zwycięstwem... obu drużyn. Po wyniku 2:2 w setach, drużyny wymieszały się - część dziennikarzy przeszła do drużyny Urzędu Miasta, a kilku urzędników zagrało w drużynie z mediami.

Na parkiecie wyróżniali się Rafał Stelmaczonek (Wydział Informacji) i Marek Wróbel (komentant Straży Miejskiej), którzy nieraz ratowali swoją drużynę z opresji, a także Olga Majkowska (naczelnik Wydziału Informacji), Michał Znamirowski (strażnik miejski) i Grzegorz Dulemba (sekratarz miasta) . Po stronie mediów na pochwałę zasługują Arkadiusz Kuta (Nowiny), Jacek Bombor (Dziennik Zachodni), Maciej Gucik (JastrzebieOnline.pl), Agnieszka Materna oraz Tomasz Siemieniec (oboje Jastrzębski Węgiel).

Sędzią meczu była radna Iwona Rosińska, która oprócz sędziowania zagrzewała publiczność do kibicowania, a zawodników do walki.

Podczas przerw w meczu zorganizowano konkurs dla dzieci. Zadaniem było przerzucenie piłki na drugą stronę siatki. Zwycięzcy otrzymali plecaki.

Nie wiadomo na razie ile dokładnie pieniędzy udało się zebrać - efekty zbiórki poznamy po przeliczeniu datków.