Sobota, 23 listopada 2024

imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa

RSS

Przy Żelaznym Szlaku Rowerowym mają pojawić się automatyczne sanitariaty

10.05.2022 13:51 | 0 komentarzy | juk

Trwa procedura przetargowa na wykonanie małej infrastruktury przy Żelaznym Szlaku Rowerowym i Orliku na terenie gminy Godów. Kto i za ile dostarczy i uruchomi dwa sanitariaty kontenerowe w Godowie i Krostoszowicach?

Przy Żelaznym Szlaku Rowerowym mają pojawić się automatyczne sanitariaty
Żelazny Szlak Rowerowy o wschodzi słońca. (fot. Julia Dróżdż)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na terenie rekreacyjnym sąsiadującym z kompleksem Orlik w Krostoszowicach przy ul. Szybowej oraz na terenie rekreacyjno-sportowym przy boisku Olzy Godów sąsiadującym z Żelaznym Szlakiem Rowerowym, gmina Godów planuje zainstalowanie nowoczesnych kontenerowych sanitariatów. Będą one dostępne również dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Trwa przetarg, który ma wyłonić wykonawcę tego zadania.

Toalety pełni automatyczne

Zakres zadania obejmie dostawę i uruchomienie dwóch sanitariatów kontenerowych w Krostoszowicach i w Godowie. Powstaną one w ramach zadania pn. Dla zdobyWCów szlaku - mała infrastruktura w Gminie Godów. W ramach zadania planowane jest m.in. wykonanie fundamentów, dostawa i montaż toalet publicznych jednokabinowych przystosowanych do korzystania przez osoby z niepełnosprawnościami, w tym poruszające się na wózku inwalidzkim oraz podłączenie toalety do istniejących mediów. Toalety wyposażone będą m.in. w automatyczny zespół umywalkowy ze stali nierdzewnej umożliwiający podjazd wózkiem osoby niepełnosprawnej, a także w muszlę wiszącą ze stali nierdzewnej z automatycznym spłukiwaniem i systemem automatycznego zmywania, suszenia i dezynfekcji deski sedesowej (automatycznie wysuwaną). Sanitariaty składać się będą z pomieszczenia głównego oraz pomieszczenia technicznego.

Dwie oferty

W przetargu złożono dwie oferty. Najtańszą złożyło przedsiębiorstwo z Pilchowic, wyceniając wartość zadania na nieco ponad 311 tys. zł. Obecnie trwa badanie ofert. Zwróćmy uwagę, że na realizację zadania gmina pozyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 82,1 tys. zł.

Nowoczesne rozwiązania pożądane

Żelazny Szlak Rowerowy oraz Orlik wraz z przylegającym do niego kompleksem rekreacyjno-sportowym to miejsca, które stały się turystyczną wizytówką gminy. Włodarze nadal chcą rozwijać infrastrukturę turystyczną, korzystając z dostępnych środków unijnych i wybierając rozwiązania korzystne w dłuższej perspektywie. Stąd też plany udostępnienia mieszkańcom i turystom odwiedzającym gminne miejsca rekreacji nowoczesne toalety, spełniające wysokie standardy, zarazem zapewniające dostępność dla osób ze szczególnym potrzebami. - Uważamy, że kluczem do turystycznego sukcesu jest często dobry pomysł i wysokiej jakości infrastruktura. Świadczą zresztą o tym wysokie miejsca Żelaznego Szlaku Rowerowego w rankingach, w których doceniane są właśnie wysokiej klasy rozwiązania - słyszymy w Urzędzie Gminy w Godowie.