Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Urząd Gminy w Lubomi zdziesiątkowany przez koronawirusa. Problemy też w przedszkolach

21.10.2020 13:12 | 6 komentarzy | art

Dziś odbyła się dezynfekcja budynku Urzędu Gminy w Lubomi, przez co do godz. 12.00 urząd był całkowicie nieczynny. To efekt tego, że u kilkunastu urzędników, w tym u całego kierownictwa, potwierdzono zakażenia koronawirusem. Zdrowi urzędnicy po godz. 12.00 wrócili już do pracy, ale urząd obecnie nadal pozostaje zamknięty dla bezpośredniej obsługi, za wyjątkiem konieczności spisania aktu zgonu. 

Urząd Gminy w Lubomi zdziesiątkowany przez koronawirusa. Problemy też w przedszkolach
Zastępca wójta Lubomi Bogdan Burek (pierwszy z prawej) i wójt Lubomi Czesław Burek (drugi z prawej) przebywają obecnie na kwarantannie. Zdjęcie archiwalne sprzed epidemii.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsze objawy koronawirusa miały pojawić się u zastępcy wójta Bogdana Burka, który pozytywny wynik otrzymał jeszcze w ubiegłym tygodniu. W piątek 17 października pozytywny wynik otrzymał z kolei wójt gminy Czesław Burek. - W poniedziałek wszyscy pracownicy urzędu zostali skierowani na wykonanie testów. Do dziś otrzymaliśmy już kilkanaście pozytywnych wyników - mówi nam w rozmowie telefonicznej wójt Lubomi, który obecnie podobnie jak jego zastępca przebywa na kwarantannie (wójt do 27 października, zastępca do 26 października).

Zakażeni są m.in. skarbnik gminy, sekretarz gminy (w ciągu kilku miesięcy po raz drugi), a także kilkunastu innych urzędników niższego szczebla. Jak mówi wójt, większość zakażonych ma średnie lub nieco mocniejsze objawy, na szczęście nikt nie trafił do szpitala. Sam wójt, jak zdradza, miał lekkie objawy, podobne do przeziębienia. Obecnie czuje się nieco osłabiony. 

Jeśli chodzi o pracę urzędu, to wszelkie pisma i pozostałe dokumenty urzędnicy proszą wrzucać do plastikowej skrzynki podawczej, znajdującej się tuż za drzwiami Urzędu, lub też kontaktować się drogą elektroniczną na adres elektronicznej skrzynki pocztowej Urzędu Gminy Lubomia: lubomia@lubomia.pl


Koronawirusa potwierdzono również w Przedszkolu Publicznym w Lubomi. Od 20 do 24 października placówka pozostaje zamknięta i odbywać się będzie nauczanie zdalne. "Propozycje zajęć umieszczane będą na stronie internetowej przedszkola w poszczególnych zakładkach grup. Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość w tej trudnej dla nas sytuacji. Będziemy na bieżąco informować Państwa o wszelkich zmianach" - informuje placówka na swoim profilu społecznościowym. 

Koronawirusa potwierdzono również w Przedszkolu Publicznym w Syryni. Placówka poinformowała dziś za pomocą mediów społecznościowych, że w przedszkolu stwierdzono w dniu 20.10.2020 r. w godzinach popołudniowych jeden potwierdzony przypadek zachorowania na SARS-Cov-2 wśród nauczycieli. "Czekamy na decyzję Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej i Organu Prowadzącego w sprawie ewentualnego zawieszenia zajęć stacjonarnych" - informuje przedszkole na swoim profilu społecznościowym.