Czwartek, 7 lipca 2022

imieniny: Estery, Metodego, Kiry

RSS

Stary i nierówny chodnik doczeka się remontu

04.10.2016 07:00 | 0 komentarzy | mak

Udało się rozstrzygnąć przetarg na wykonanie kilku inwestycji drogowych w gminie Lubomia. Było to drugie podejście do przetargu. 

Stary i nierówny chodnik doczeka się remontu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gmina postanowiła zrealizować kilka inwestycji na swoich drogach. Na ich wykonanie zabezpieczyła w budżecie 1,55 mln zł, bo taką kwotę wskazywał kosztorys inwestorski. Został ogłoszony przetarg, ale trzeba go było unieważnić, ponieważ nie zgłosiła się żadna firma. Władze Lubomi nie kryły zaskoczenia.

W tej sytuacji urząd ogłosił przetarg po raz drugi. Została wprowadzona pewna zmiana. – Dopuściliśmy zamówienia częściowe. Można było składać osobne oferty na wykonanie dróg gminnych i osobne na przebudowę chodnika – wyjaśnia wójt Czesław Burek.

Taki zabieg spowodował, że zgłosiło się wielu chętnych. Jeśli chodzi o przebudowę 1740 metrów chodnika przy ul. Nepomucena w Lubomi swoje oferty złożyło 6 firm. Wygrał Zakład Betoniarski s.c. Renata Kłosok, Danuta Porwoł z Jejkowic. Przedsiębiorstwo wykona inwestycję za kwotę ok. 861,77 tys. zł.

Jeśli chodzi o inwestycje typowo drogowe (przebudowa bocznej ul. 3-go Maja w Syryni na odcinku od posesji nr 70 do posesji nr 66, przebudowa bocznej ul. 3–go Maja w Syryni na odcinku od posesji nr 28 do ul. Kościelnej, przebudowa bocznej ul. Dąbrowy w Syryni na odcinku od posesji nr 18 do posesji nr 17, przebudowa dwóch bocznych odcinków ul. Głównej w Bukowie), to również wystartowało 6 firm. Wygrało przedsiębiorstwo Auto–Trans Asfalty z Gierałtowic, które otrzyma ok. 280,6 tys. zł. Wszystkie roboty mają być wykonane do 15 grudnia tego roku. Gmina jest zadowolona z wyników przetargu. – Niedawno zmieniło się prawo zamówień publicznych i obawialiśmy się, czy nowe przepisy nie spowodują wzrostu cen. Tak się nie stało. Łącznie wydamy ok. 1,14 mln zł, czyli mniej niż zakładał kosztorys inwestorski – puentuje wójt.

(mak)

Ludzie:

Czesław Burek

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia