Poniedziałek, 27 maja 2024

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Gdzie się kończy droga krótka?

20.09.2011 00:00 przy

Krzyżanowice, Tworków. Podczas ostatniej sesji rady gminy radny Adam Machowski odniósł się do wniosku o montaż progów zwalniających na ul. Karola Miarki w Tworkowie.

Gminna komisja gospodarki zdecydowała, że progi w tym miejscu nie są potrzebne. – Zastanawia mnie argumentacja tej decyzji, że droga ta jest krótka i trudno tam rozwinąć prędkość – cytował radny. – Chciałbym się dowiedzieć, gdzie w naszej gminie kończy się droga krótka a gdzie zaczyna długa. Proszę mi uwierzyć, że na tej ulicy można rozwinąć prędkość i nie potrzeba specjalnych umiejętności aby tego dokonać – powiedział Adam Machowski. – Przez ul. Karola Miarki przebiega ścieżka rowerowa prowadząca na Urbanek, nie ma tam chodników, ludzie uciekają przed samochodami na trawniki, jak jest sucho to nie ma problemu, kiedy jest mokro jest nieco gorzej. Stąd moja prośba o inne rozwiązanie. Proponuję przy tej drodze ustawienie znaku strefy zamieszkania. Może to coś pomoże – wnioskował.

Wójt Grzegorz Utracki nie chciał komentować obliczeń prędkości, które miały wykonać służby mundurowe. Obiecał, że sprawa trafi pod konsultacje mieszkańców ulicy Karola Miarki, sołtysa i rady sołeckiej Tworkowa. Na tej podstawie zostanie określony dalszy kierunek działań.

(woj)

  • Numer: 38 (1010)
  • Data wydania: 20.09.11