Piątek, 2 sierpnia 2024

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

Czernica nadal z kompletem zwycięstw u siebie

07.04.2014 10:25 | 0 komentarzy | pm

Początek spotkania był wyrównany, ale po kilkunastu minutach gry inicjatywę przejęli faworyzowani gospodarze. Dogodnych okazji na strzelenie bramki nie wykorzystali jednak Robert Skiba oraz Jacek Porwoł, który ładnym strzałem z dystansu trafił w poprzeczkę. Miejscowi dopięli swego w 39. minucie. Wtedy to po dośrodkowaniu Adriana Dery, bramkarz gości Patryk Suchanek wypuścił piłkę z rąk, co skrzętnie wykorzystał Skiba pakując ją z bliska do siatki. Po zmianie stron dalej lepsze wrażenie sprawiali gracze z Czernicy, choć raz skórę uratował im dobrą interwencją ich golkiper Remigiusz Danel. W 64. minucie w polu karnym gości faulowany był Mateusz Musioł i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał Michał Bąk, choć bramkarz z Bieńkowic bliski był obronienia jego strzału. W 88. minucie Bąk pognał prawą stroną i precyzyjnie dośrodkował w pole bramkowe, a tam z najbliższej odległości do pustej bramki piłkę wpakował Artur Kosik ustalając wynik meczu na 3:0. Tym samym Czernica przedłużyła swoją zwycięską passę w tym sezonie na własnym boisku. W dziewięciu spotkaniach rozegranych u siebie zdobyła komplet punktów. Za tydzień zagra jednak na wyjeździe w Chałupkach, które wczoraj rozgromiły przed własną publicznością LKS Zabełków aż 9:1.

LKS Zameczek Czernica - LKS Bieńkowice 3:0 (1:0)
1:0 - Robert Skiba (39.)
2:0 - Michał Bąk (64. karny)
3:0 - Artur Kosik (88.)

Czernica: Remigiusz Danel - Rafał Wieczorek, Robert Kuczmaszewski, Piotr Zając, Szymon Sitko (65. Patryk Kraszczyński) - Dawid Wałach, Jacek Porwoł, Rafał Michna (60. Michał Bąk), Robert Skiba – Mateusz Musioł (80. Artur Kosik), Adrian Dera.
Bieńkowice: Patryk Suchanek - Mateusz Fulneczek, Tomasz Klohsek, Janusz Stopa, Paweł Kołpiński, Łukasz Musioł, Paweł Chojak, Przemysław Psota, Wojciech Sochacki, Piotr Macura, Marek Macura.