Czwartek, 1 sierpnia 2024

imieniny: Justyna, Nadii, Piotra

[FOTO] Twierdza przy Bogumińskiej dalej niezdobyta

24.03.2014 12:09 | 5 komentarzy | kozz, mp

Derbowy pojedynek w III grupie klasy okręgowej pomiędzy LKS Unia Turza Śląska a Naprzodem Czyżowice zakończył się zwycięsko dla podopiecznych trenera Jana Adamczyka.

Po ciężkim boju team z Turzy wygrał ze swoimi sąsiadami zza miedzy 2:1. Mecz ten nie stał na wysokim poziomie piłkarskim, ale za to do ostatniego gwizdka trzymał w napięciu. Pierwsza połowa należała do przyjezdnych. W 23. minucie Mateusz Szuścik po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy umieścił futbolówkę w bramce Jastrzębowskiego. Po zdobyciu bramki zawodnicy z Czyżowic uwierzyli w wygraną na ciężkim terenie i coraz groźniej atakowali bramkę turzan. Wynik do przerwy pozostał bez zmian. W drugiej części spotkania inicjatywę przjęli turzanie. W 63. minucie popularny "Kulak" doprowadził po strzale z bliskiej odległości do wyrównania.

W 88. minucie po raz kolejny Kulczyk uszczęśliwił swoich kibiców podwyższając wynik na 2:1. Będąc „sam na sam” z Radosławem Sosną, naprawił swój błąd z 68. minuty i tym razem bez problemu pokonał bramkarza gości. Unici mieli jeszcze szansę na podwyższenie wyniku w doliczonym czasie gry, ale idealnie obsłużony przez Piotra Sitka, Zganiacz wziął przykład ze swojego kolegi z zespołu i trafił wprost w wychodzącego bramkarza. Unici przerwali dobrą passę gości z Czyżowic, którzy w 8 ostatnich meczach jesiennych nie schodzili ani razu pokonani z murawy. Trzy oczka zostały na dotychczas niepokonanym po remoncie obiekcie przy ul. Bogumińskiej w Turzy Śląskiej.

LKS Unia Turza Śląska - Naprzód Czyżowice 2:1 (0:1)

Paweł Kulczyk 63., 88. - Mateusz Szuścik 23.