Niedziela, 17 listopada 2024

imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety

RSS

Biuro paszportowe wraca do Wodzisławia

28.01.2014 16:47 | 0 komentarzy | mas

Już od poniedziałku, po prawie rocznej przerwie, biuro paszportowe w Wodzisławiu wznawia pracę.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

3 lutego w budynku Powiatowego Centrum Konferencyjnego przy ul. Pszowskiej 92a w Wodzisławiu (obok Wydziału Komunikacji i Transportu) rozpocznie działalność Terenowy Punkt Paszportowy. W punkcie będzie można nie tylko składać wnioski o paszport, ale też odbierać gotowe dokumenty.

Już teraz w kancelariach Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu można pobierać niezbędne formularze oraz uzyskać informacje, np. o wysokości opłaty za wydanie dokumentu.

W wodzisławskim starostwie punkt odbierający wnioski paszportowe funkcjonował od 2006 r. do końca marca 2013 r. Decyzją wojewody został on jednak zlikwidowany, mimo że koszty jego funkcjonowania pokrywało starostwo, a liczba składanych co roku wniosków była jedną z najwyższych w subregionie. W samym tylko 2012 r. z jego usług skorzystało ponad 6100 osób. - Z decyzją o likwidacji punktu nie mógł się pogodzić starosta Tadeusz Skatuła, który zabiegał nie tylko o jego utrzymanie, ale też o przekształcenie w delegaturę. Po kilku miesiącach negocjacji udało się doprowadzić do uruchomienia punktu na nowo - informuje Wojciech Raczkowski, rzecznik starostwa.

Powiat pokrył koszty adaptacji pomieszczeń budynku centrum. Przeznaczył na ten cel ok. 120 tys. zł. Pomieszczenia zostały wykonane zgodnie z wymogami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Dla klientów zostały przygotowane trzy stanowiska obsługi oraz poczekalnia. Z usług punktu będą mogły korzystać także osoby niepełnosprawne, ponieważ budynek centrum konferencyjnego jest pozbawiony barier architektonicznych.

Punkt paszportowy w Wodzisławiu będzie funkcjonować w godzinach pracy Starostwa Powiatowego, czyli od poniedziałku do środy w godzinach od 7.30 do 15.30, w czwartek od 7.30 do 17.00, zaś w piątek od 7.30 do 14.00. Z usług punktu będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy powiatu wodzisławskiego, ale wszyscy obywatele Polski.