imieniny: Artura, Brunona, Fryderyki

Basket ROW wygrywa w pucharze

16.01.2014 12:31 | 2 komentarze | pm

Rybnickie koszykarki awansowały do kolejnej rundy puchar Polski.

Po zmaganiach ligowych przyszedł czas na walkę o Puchar Polski. Koszykarki z Rybnika, w ramach 5. rundy zmagań pucharowych, pierwszej w której udział biorą drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej, pojechały do Wrocławia, aby zmierzyć się ze Ślęzą, wiceliderem rozgrywek I ligi. Początek spotkania należał do wrocławianek, które trafiały za trzy i prowadziły w meczu. Rybniczanki w końcu doprowadziły do remisu po 25. Ten wynik dość długo widniał na tablicy. W końcu po puntach Kędzi Basket wyszedł na prowadzenie i jak się okazało, nie oddał go już do końca meczu. Po pierwszej połowie rybniczanki prowadziły 34:28, chociaż ich gra nie zachwycała, dużo było nieporozumień, niepotrzebnych strat.
Po zmianie stron miejscowe szybko zbliżyły się na jeden punkt. W tym momencie z dobrej strony pokazała się Merkel Walker a po celnym trafieniu Stelmach, ROW prowadził już różnicą 11 oczek. W ostatniej kwarcie ambitnie grające wrocławianki, zmniejszyły nieco przewagę rybnickiego zespołu, ale zwycięstwo Basket ROW ani przez chwilę nie było zagrożone.
Ostatecznie koszykarki z Rybnika wygrały 66:59 i zapewniły sobie awans do VI rundy. Ta zostanie rozegrana 29 stycznia.

Ślęza Wrocław - Basket ROW Rybnik 59:66 (20:17, 8:17, 14:21, 17:11)
Basket ROW: Markel Walker 16, Rebecca Harris 11, Joanna Kędzia 10, Martyna Stelmach 10, Joanna Łabuz 6, Aldona Morawiec 5, Justyna Zielonka 4, Anna Kuncewicz 4.
Ślęza: Paulina Kuras 16, Joanna Czarnecka 12, Kinga Bandyk 9, Monika Jasnowska 9, Iwona Winnicka 6, Aleksandra Łata 2, Agnieszka Śnieżek 2, Agnieszka Czmochowska 2, Justyna Hołtyn 1, Małgorzata Zuchora 0, Pamela Stachnik 0, Anna Pelc 0.