środa, 31 lipca 2024

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

AZS Rafako przegrał po tie-breaku ze Strzelcami Opolskimi

23.11.2013 18:54 | 1 komentarz | kozz

Kolejną porażkę ponieśli siatkarze trenera Witolda Galińskiego.  Tym razem w ramach rozgrywek drugiej ligi przegrali we własnej hali 3:2 ze Strzelcami Opolskimi.

AZS RAFAKO RACIBÓRZ - UKS STRZELCE OPOLSKIE 2:3 (20:25, 25:22, 16:25, 25:22, 13:15).

Po pierwszym secie przegranym przez raciborskich siatkarzy do 20, nastała druga partia, która natchnęła zawodników AZS Rafako pozytywną energią. W kilku akcjach gra raciborskiego zespołu wyglądała tak jak przed rokiem, gdy Rafako biło się o awans do pierwszej ligi. Prowadzenie drużyny Galińskiego 14:7 i 17:11 zostało jednak pod koniec seta roztrwonione i była niepotrzebna nerwowa końcówka, którą ostatecznie raciborscy siatkarze wygrali do 22. W trzeciej partii zawodnicy ze Strzelec Opolskich pokazali swoją wyższość nad gospodarzami wygrywając pewnie do 16. Czwarty set ponownie należał do Rafako, aczkolwiek przez długi czas to ekipa przyjezdnych prowadziła. Tie-break był bardzo wyrównany. Siatkarze obu zespołów szli punkt za punkt. Ostatecznie dwa punkty pojechały do Strzelec Opolskich, a jeden został w Raciborzu. AZS Rafako awansowało z ósmej na siódmą lokatę. W kolejnym meczu podopieczni Galińskiego zmierzą się w Głuchołazach. Mecz będzie bardzo istotny, aby odbić się od dna drugoligowej tabeli. Juvenia Głuchołazy jest ostatnia.