Niedziela, 7 lipca 2024

imieniny: Estery, Metodego, Kiry

Zawodnicy Animusz i Huragan Racibórz rywalizowali w Rudzie Śląskiej

09.11.2013 10:47 | 0 komentarzy | kozz

7 listopada w Rudzie Śląskiej odbył się jubileuszowy XV Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych, którego gospodarzem była S.T. "Łukaszki" Ruda Śląska.

Od godziny 8:00 na parkiecie sali sportowej MOSiR w Rudzie Ślaskiej rozpoczęły się gry obserwowane, których celem było utworzenie grup sprawnościowych. Na 20 stołach ponad 100 zawodników z 17 Sekcji Terenowych naszego Oddziału prezentowało swoje umiejętności. Utworzono 15 grup sprawnościowych.

O  godzinie 10:00 rozpoczęło się uroczyste otwarcie turnieju, wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz miasta, sponsorzy oraz przyjaciele Olimpiad Specjalnych, nastąpiło wniesienie flagi Olimpiad Specjalnych oraz przypomnienie motta naszego stowarzyszenia – „PRAGNĘ ZWYCIĘŻYĆ, LECZ JEŚLI NIE BĘDĘ MÓGŁ ZWYCIĘŻYĆ NIECH BĘDĘ DZIELNY W SWYM WYSIŁKU”

Po oficjalnym rozpoczęciu turnieju przystąpiono do gier właściwych. Klub Olimpiad Specjalnych „Animusz” Racibórz reprezentowała 5-osobowa grupa wraz z trenerem Anną Matusik.

Klasyfikacja medalowa wyglądała następująco:
Monika Fleger – I miejsce
Patrycja Jałowiec – I miejsce
Przemysław Mróz – III miejsce
Kinga Kłos – IV miejsce
Szymon Kwiatkowski – IV miejsce

Zawody zakończyły się o godzinie 14:00, uczestnicy otrzymali ciepły posiłek, po czym przystąpiono do ceremonii dekoracji zawodników i oficjalnego zakończenia imprezy.

W czwartek 7 listopada zawodnicy Klubu Sportowego „Huragan”, działającego przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Raciborzu, brali udział w zmaganiach sportowych w Rudzie Śląskiej. Okazją ku temu był rozgrywany tego dnia w hali MOSiR-u w Halembie XV Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Do rywalizacji stanęło blisko 90 zawodników z 18 klubów Olimpiad Specjalnych z całego naszego województwa. Rozgrywki prowadzone były na 20 stołach. Tenis stołowy cieszy się ogromną popularnością, toteż konkurencja i klasa zawodników jest wysoka. Zawodnicy „Huraganu” wywalczyli następujące lokaty:

Marcin Bagiński i Grzegorz Kubala zajęli II miejsca w swoich kategoriach, natomiast Natalia Góralczyk, Dariusz Gralec, Grzegorz Wieliczko i Andrzej Sputek zajęli czwarte miejsca w swoich grupach startowych.

Tak jak w każdym sporcie zawody są pewnym podsumowaniem włożonej w daną dyscyplinę pracy. Ten turniej to najważniejsza impreza w tenisie stołowym i będzie ona kwalifikacją do przyszłorocznych Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbędą się pod koniec sierpnia w Bydgoszczy. Jest to niewątpliwie szansa dla złotych medalistów, na to by zostać wylosowanym i wystartować w tych Igrzyskach.