imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

GKS Katowice – ROW Rybnik, derby nie dla nas

14.09.2013 23:10 | 9 komentarzy | pm

Zobacz fotorelację z meczu przy Bukowej

Przy wspaniałym dopingu kibiców z Rybnika, Katowic i Zabrza, którzy stworzyli niezapomnianą atmosferę podczas meczu derowego przy Bukowej, piłkarze Energetyka ROW zmierzyli się z GKS. Trener Wieczorek w defensywie postawił na trzech stoperów, byli nimi Szary, Grolik i Jary. Po bokach grali Krotofil i Kurzawa, w środku Muszalik i Kostecki. Za ofensywę głównie odpowiedzialni mieli być Feruga, Nowacki i Cisse. Takie ustawienie drużyny trener ROW preferował w II lidze i w ostatnim meczy w Brzesku. Skoro tam udało zagrać się na zero…
Tym razem było inaczej. Już w 14. minucie Grolik pozwolił na podanie Januszowi Gancarczykowi z bocznego sektora boiska do Pitrego, ten zrobił zwód na 16 metrze i uderzył na bramkę Kajzera, a piłka otarła się o słupek i wpadła do bramki. Od tego momentu rybniczanie zaczęli grać lepiej. W końcu zapuszczali się w okolice szesnastki GKS. W 30. minucie znakomitym podaniem popisał się Nowacki, piłka trafiła do Cisse, a ten w niełatwej sytuacji uderzył nie do obrony. Po 45 minutach było więc 1:1. Cztery minuty po zmianie stron, przed polem karnym, faulował Szary. Do piłki podszedł Pitry i uderzył ją lekką, nad murem. Stojący w nim Cisse zapomniał wyskoczyć, futbolówka przeleciała tuż nad jego głową i zatrzepotała ponownie w rybnickiej bramce. Strzał był na tyle lekki, że lepiej powinien zachować się również Kajzer. Do końca meczu rybniczanie próbowali odrobić straty. Dwa razy w dobre sytuacji był Kostecki, ale jego strzały w dużej odległości mijały bramkę GKS. Gospodarze stwarzali zagrożenie po kontratakach, ale również nie potrafili już strzelić bramki. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem katowiczan 2:1.

GKS Katowice – Energetyk ROW Rybnik 2:1 (1:1)
Bramki: Przemysław Pitry (14., 49.) - Idrissa Cisse (30.)