Niedziela, 16 czerwca 2024

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

Brembor drugi w Kozienicach

21.08.2013 09:35 | 0 komentarzy | kozz

Tomasz Brembor zajął 2. miejsce zawodach z cyklu Triathlon Tour MTB w Kozienicach. To kolejny sukces tegorocznego absolwenta ZSOMS Racibórz, który w minioną sobotę został mistrzem Polski juniorów na dystansie olimpijskim.

Zawodnicy mieli do pokonania 750 metrów pływania, 20 km jazdy rowerem MTB i 5 km biegu. - Myślałem, że start w Kozienicach będzie dla mnie za dużym wyzwaniem, ponieważ dzień wcześniej miałem swój debiut na dystansie olimpijskim. Mówią, że "świat należy do ludzi odważnych" więc postanowiłem spróbować - tak swój udział w zawodach skomentował zawodnik. Pierwszą konkurencję Tomek ukończył bez większych problemów. Trasa kolarska należała zdecydowanie do tych technicznych. Wymagała od zawodników  nie lada umiejętności. - Mam jeszcze duże braki w jeździe terenowej, dlatego też byłem zmuszony przeprowadzić "górala" przez piasek. Kilku zawodnikom udało się pokonać tę przeszkodę, za co bardzo ich podziwiam. Miłą niespodzianką był przejazd rowerem przez ....posesję sołtysa – informuje zdobywca drugiego miejsca. Ostatnia konkurencja była również bardzo wymagająca. Trasa biegu prowadziła uczestników przez leśne ścieżki, drogi asfaltowe i piaszczyste tereny tamtejszego ośrodka wypoczynkowego. Na mecie Tomasz Brembor ostatecznie zameldował się na drugiej pozycji z czego był niezmiernie zadowolony. Kolejny start w Cross Triathlonie już 24 sierpnia w Jaworznie.