Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

Złoto Tomasza Brembora i brąz Tomasza Marcinka na MP w triathlonie

20.08.2013 15:30 | 0 komentarzy | kozz

Tomasz Brembor zdobył  złoty medal, a Tomasz Marcinek – brązowy krążek podczas  Mistrzostw Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim. Krajowy czempionat odbył się w Górznie w województwie kujawsko – pomorskim.

W zawodach wzięło udział ponad 130 zawodników, którzy rozpoczynali rywalizację od przepłynięcia 1,5 km, następnie była jazda na rowerze i do pokonania dystans 40 km, a metę uczestnicy zawodów osiągali po przebiegnięciu 10 km. Tomasz Brembor, tegoroczny absolwent ZSOMS Racibórz okazał się bezkonkurencyjny w gronie juniorów, a w klasyfikacji generalnej zajął wysokie 9. miejsce. Natomiast jego starszy kolega, Tomasz Marcinek (również absolwent ZSOMS Racibórz) wywalczył brązowy medal w kategorii do lat 23, a w klasyfikacji generalnej zajął bardzo dobre 6. miejsce. Obaj zawodnicy, którzy aktualnie reprezentują klub AZS AWF Katowice po raz kolejny potwierdzili wysoką dyspozycję i przynależność  do ścisłej krajowej czołówki.