Duży sukces raciborskich pływaków. Z zawodów przywieźli worek medali [FOTO]

22.07.2013 13:50 | 0 komentarzy | MAD

Bardzo udany start zaliczyli pływacy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Drzonkowie. W Oświęcimiu natomiast zawodnicy raciborskiej SMS z niezłym skutkiem brali udział w Mistrzostwach Polski do lat 15.

Na zawodach w Drzonkowie w głównych rolach wystąpili reprezentanci ZSOMS Racibórz na niedawnych ME Juniorów w Poznaniu. Krzysztof Tokarski zdobył złote medale  na 50 i 100 metrów stylem klasycznym.  Natomiast w rywalizacji na 200 metrów  „żabką” podopieczny Marii Gawliczek wywalczył brązowy krążek.  Wojciech Gabrysz sięgnął w świetnym stylu po złoto w wyścigu na 200 metrów grzbietem  pokonując na finiszu swojego szkolnego kolegę, Rafała Bugdola(mistrza Europy z Poznania w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym).  Na dystansie o połowę krótszym role się odwróciły. Wygrał bezapelacyjnie Rafał Bugdol, a Wojciech Gabrysz  uplasował się na medalowym, trzecim miejscu. Tomasz Kurtok w ostatnim dniu mistrzostw wywalczył brązowy krążek na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Na podium stawała również Katarzyna Nawaryńska, która  zajęła drugie i trzecie miejsce odpowiednio na 50 i 200 metrów stylem grzbietowym. Zgodnie z oczekiwaniami złoty medal zdobyła również sztafeta chłopców 4x100 stylem zmiennym przy okazji bijąc własny rekord Polski(3:48,36). Natomiast na  zawodach w Oświęcimiu Angelika Wikieł bardzo pewnie sięgnęła po złote medale  w rywalizacji na 100 i  200 metrów „żabką”. W finałach mistrzostw startowali  także Marta Hasny, Emil Popis oraz Szymon Wawryca.