Derby dla rezerw Energetyka ROW

13.06.2013 11:07 | 0 komentarzy | pm

Dobry mecz na boisku w Wielopolu.

Piłkarze rezerw Energetyka ROW Rybnik zmierzyli się na swoim boisku z ekipą Jedności Jejkowice. To dwie z trzech drużyny z naszego regionu, które na co dzień rywalizują w I grupie klasy okręgowej. Przed tym meczem jejkowiczanie wyprzedzali w tabeli ROW II jednym punktem. Po 90 minutach gry sytuacja ta się zmieniła. Podopieczni Rafała Mitury ograli piłkarzy z Jejkowic, prowadzonych przez Pawła Kaszycę, 4:1 i wskoczyli w tabeli przed Jedność.
Mecz od początku prowadzony był w szybkim tempie. Na zaangażowanie piłkarzy rezerw ROW miała pewnie wpływ obecność na trybunach Ryszarda Wieczorka. Wynik spotkania otworzył Musiolik, który przyjął pikę tuż za polem karnym i precyzyjnie uderzył w róg bramki Podolaka. Na 2:0 podwyższył Olczak, wykorzystując asystę Musiolika. Po zmianie stron bramkę kontaktową strzelili przyjezdni, piłkę do bramki skierował Piełka. Goście szybko jednak przegrywali ponownie różnicą dwóch goli, po tym jak w kierunku ich bramki uderzył Olczak. Piłka odbiła się od jednego z zawodników Jedności i wpadła pod poprzeczkę bramki. Pięć minut później było już 4:1. Wynik spotkania ustalił, wykańczając akcję Olczaka, Bałuszyński. ROW II mógł wygrać dłużej, ale szansy na hat tricka nie wykorzystał popularny Rambo, który zmarnował rzut karny.

Energetyk ROW Rybnik – Jedność Jejkowice 4:1
Bramki: Sebastian Musiolik (12.), Damian Olczak (23., 56.), Łukasz Bałuszyński (61.) - Grzegorz Piełka (48.)
Rybnik: Kuczera, Janik, Steuer, Kachel, Staniczek, Stroka, Słaby, Michalski, Musiolik, Olczak, Bałuszyński. Rezerwa: Musioł, Popiela, Gorzawski, Bujanowski, Orzek, Pietrasz.
Jajkowice: Podolak, Adam, Wystyrk, Stencel, Reguła, Paprotny, Mościcki, Kubica, Piełka, Rudek, Odon. Rezerwa: D. Cichecki, M. Cichecki, Kurc, Basik, Wypchoł, Gółofit. Trener: Kaszyca.