Łamator drużynowym Mistrzem Śląska w BJJ

11.06.2013 10:02 | 0 komentarzy | kozz

170 zawodników z 16 klubów stanęło w szranki w 4 Otwartych Mistrzostwach Śląska w Ju-jitsu w Rybniku. Bezkonkurencyjny w tej rywalizacji okazał się raciborski Klub Łamator, który wywalczył pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej w brazylijskim ju-jitsu.

Po wielu emocjonujących walkach raciborzanie zdobyli 8 złotych, 2 srebrne i 5 brązowych medali:

Szymon Grabowski - Złoto kat. 50 kg junior

Nie wszystkim zawodnikom udało sie wejść do strefy medalowej. Poza podium znaleźli się:

Patryk Belik, Przemysław Luda, Piotr Kremer, Arkadiusz Sadowski, Łukasz Niestrój, Kamil Kaniuch, Dawid Dereń, Ireneusz Pierlak. Jednak start w zawodach przyniósł im kolejne doświadczenie, które na pewno zaowocuje w przyszłych walkach. Bardzo dobre pojedynki można było obserwować w kategorii open elita w której zmierzyli się zawodnicy posiadający duże doświadczenie w BJJ. Kategorię tą zdominował Wojciech Baran z Katowickiego Klubu Bastion. Zawody były dobrze zorganizowane, walki toczyły się na 4 matach. Zawodnicy z pierwszych miejsc poza medalem i dyplomem otrzymali puchary oraz koszulki wykonane specjalnie z okazji mistrzostw, a Klub Łamator za pierwsze miejsce drużynowo dodatkowo wspaniały wielki puchar - relacjonuje prezes Tomasz Jabłonka.